Polpak

środa, 24 kwietnia 2024

Final UX2000, słuchawki bezprzewodowe ANC - zapowiedź testu

 

Dwa lata temu recenzowałem na blogu japońskie słuchawki Final Audio UX3000 (czytaj TUTAJ), czyli słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów ANC (ang. Active Noise Canceling) z hybrydową metodologią korekcji. Jest to model o tyle rewolucyjny, że kosztuje relatywnie niewiele (na dziś jest to około 650 PLN), a oferuje wysokiej jakości dźwięk wsparty znakomitymi osiągami wydajności redukcji szumów. Hybrydowy system ANC działa rewelacyjnie (zapewniam!). Dodatkowo system ANC zaaplikowany w UX3000 może działać w sposób autonomiczny, czyli pracować niezależnie, tym samym wygłuszając i redukując hałas bez potrzeby odtwarzania dźwięku. Bardzo polubiłem te słuchawki i uważam je za referencyjne w swojej cenie (jako bezprzewodowe ANC).

Ale japońska marka Final Audio (własność firmy S'NEXT Co., Ltd.) nie zasypia gruszek w popiele. Niedawno, bo w grudniu '23 zaprezentowano kolejny model słuchawek bezprzewodowych wyposażonych w ANC. Ale nie model wyższy, a model niższy względem UX3000. Otrzymał nazwę, a jakżeby inaczej - UX2000 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Kosztuje w Polsce 500 PLN bez jednej złotówki.

Jak podaje producent, "Model UX2000 opiera się na UX3000 jednocześnie wprowadzając własne unikalne rozwiązania. Zaprojektowane dla tych, którzy szukają nienagannej jakości dźwięku, UX2000 zostały wyposażone w hybrydową technologię eliminacji szumów, zapewniając ekspansywną scenę dźwiękową i bliski krystalicznie czysty wokal. Dodatkowo wyposażone są w system ENC Mic, który eliminuje hałas otoczenia podczas rozmów i sesji gier".

Obie konstrukcje UX2000 oraz UX3000 wydają się być bardzo podobne, zbieżne. Czego jednak nie mają słuchawki UX2000 w porównaniu do UX3000? - na pewno od razu zapyta Czytelnik. Wbudowana hybrydowa technologia redukcji szumów jest mniej zaawansowana (nie wiem w jak dalekim stopniu). Brak obsługi połączeń wielopunktowych (w UX3000 można połączyć dwa urządzenia Bluetooth jednocześnie, dzięki czemu na jednym można słuchać muzyki, a na drugim odbierać połączenia przychodzące), skromniejszy pakiet obsługiwanych kodeków (kodeki SBC, AAC w UX2000 kontra SBC, AAC, aptX, aptX LL w UX3000). Poza tym UX2000 prezentują się skromniej, prościej - nie mają eleganckiego wykończenia typu "Shibo", czyli miękkiego teksturowania powierzchni. Nie mają też w zestawie żadnego pokrowca. 

Ale za to, o dziwo, model UX2000 zapewnia znacznie dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora w porównaniu do UX3000 - do 45 godzin versus 25 godzin bez ANC i 60 godzin versus 35 godzin z ANC. Poza tym UX2000 mają zaaplikowany wyższy standard bezprzewodowy Bluetooth 5.3, kiedy UX3000 jest to Bluetooth 5.0. Co ważne, UX2000 mają zaaplikowany nowo opracowany tryb niskiego opóźnienia (latencji) z przeznaczeniem dla graczy, którzy wymagają zsynchronizowanego dźwięku wysokiej jakości.


* * *

Kluczowe cechy słuchawek UX2000:
1. Hybrydowa aktywna redukcja szumów: wyposażone są w wyrafinowany system, który skutecznie eliminuje dźwięki zewnętrzne, zapewniając spokojne wrażenia odsłuchowe.
2. Tryb gry z niskimi opóźnieniami: specjalnie zaprojektowany dla graczy, zapewniający zsynchronizowany dźwięk z akcją na ekranie, co powoduje wciągające wrażenia w grze.
3. Do 45 godzin odtwarzania muzyki: słuchawki zapewniają znaczny czas odtwarzania, idealny na długie dojazdy do pracy, sesje robocze lub maratony w grze.
4. System ENC Mic, który eliminuje hałas podczas połączeń: wyposażony w mikrofon z redukcją szumów, który niweluje hałas otoczenia, zapewniając wyraźną komunikację głosową podczas połączeń i sesji gier.
5. Konstrukcja obudowy Multi-Fit: możliwość regulowania wielokierunkowego dla idealnego dopasowania, zapewniając komfort nawet podczas długotrwałego użytkowania.
6. Matowe wykończenia zapobiegające odciskom palców: korpus urządzenia ma matowe wykończenie, dzięki czemu nie utrwalają się na nim odciski palców i nie widać na nim brudu.
7. Składana konstrukcja do kompaktowego przechowywania: słuchawki można złożyć do kompaktowej formy i są wygodne do przenoszenia.
Kartonik typowy dla Final Audio


Słuchawki są owinięte woreczkiem


Muszle dodatkowo chronione są piankową formą

W zestawie są tylko dwa kable: USB do ładowania baterii oraz przewód słuchawkowy, brak jakiegokolwiek etui transportowego, czy nawet woreczka
Słuchawki UX2000 prezentują się naprawdę przyzwoicie, nie wyglądają na tanie


Bardzo ładne wykonaniePrzyciski do obsługi słuchawek


Srebrne logo "Final"


Miękkie poduszki padów

Odtwarzam muzykę na iPhone z serwisu Apple Music

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację