1. W październiku jako pierwsze opiszę aktywne monitory studyjne Kali Audio LP-6 V2 (zobacz TUTAJ). Wyposażone zostały w dwa wzmacniacze klasy D o mocy łącznej 80 watów. Głośnik wysokotonowy to 1″ tekstylna kopułka umieszczona w falowodzie „3-D Imaging Waveguide”, zaś głośnik niskotonowy ma membranę o szerokości 6,5″ wykonaną z "zoptymalizowanego" papieru. Razem z monitorami otrzymałem też Kali Audio MV-BT (zobacz TUTAJ), czyli odbiornik Bluetooth oraz przedwzmacniacz ze zbalansowanymi wyjściami XLR i TRS (6,35 mm). Umożliwia niezależną regulację głośności monitorów, jak i sprzęgnięcie ich z zewnętrznym źródłem sygnału Bluetooth.
2. Zaraz potem przyjdzie czas na publikację recenzji Violectric V380² (zobacz TUTAJ), czyli niemieckiego wzmacniacza słuchawkowego, DAC-a i przedwzmacniacza. Pokładowy konwerter cyfrowo-analogowy jest najnowszej generacji firmowym opracowaniem - zawiera 32-bitowy moduł resamplowania / reclockingu oraz dwa 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe na kanał. Violectric V380² to nowa wersja, zmodernizowana względem poprzedniej.
3. Równolegle z Violectric V380² testuję słuchawki Ultrasone Edition 15 (zobacz TUTAJ). To modele referencyjne z zaimplementowaną najnowszą firmową technologią GTC. Najważniejszą ich cechą jest produkowany w zakładach Ultrasone sterownik GTC tworzony z mieszanki złota i tytanu. Przetwornik łączy złotą membranę z tytanową kopułką w celu uzyskania perfekcyjnego brzmienia.
8. Meze 109 PRO (zobacz TUTAJ) to pierwsze od Meze Audio dynamiczne słuchawki z otwartymi komorami. Słuchawki te łączą drewno orzechowe, cynk, stal manganową i wegańską skórę w ergonomicznej i lekkiej, a jednocześnie super wytrzymałej konstrukcji. Przetworniki o średnicy 50 mm maja membrany typu Dual Composite powstałe z połączenia polimeru pokrytego berylem, kompozytu celulozowo-węglowego oraz stopu miedzi z cynkiem.
9. Ferrum Erco (zobacz TUTAJ) to w pełni zbalansowany DAC / wzmacniacz słuchawkowy (konstrukcja wzmacniacza mocy IC) ze balansowanym wyjściem słuchawkowym 4,4 mm Pentaconn i niezbalansowanym typu jack 6,35 mm. Wyposażony jest także w zbalansowane wyjścia liniowe XLR i niezbalansowane RCA, dzięki czemu może pracować jako przedwzmacniacz liniowy. Ferrum Erco testuję w towarzystwie Ferrum Hypsos, czyli z programowalnym zasilaczem prrądu stałego.
10. Wciąż czekam na pewne premierowe słuchawki, które niestety, póki co, utknęły w Urzędzie Celnym w Gdańsku. Miały dojechać w zeszłym tygodniu, pewnie dojadą w przyszłym. I dopiero wówczas je zapowiem na blogu. Podobnie jak inne urządzenia, które przyjadą w październiku na testy. Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo!
Daleko jeszcze do tego wzmacniacza RNHP ??
OdpowiedzUsuńJakieś dwa tygodnie...
Usuń