RMS

MIP

Polpak

czwartek, 6 października 2022

SIVGA SV023, słuchawki dynamiczne otwarte - zapowiedź testu

 

Pod koniec września br. niespodziewanie otrzymałem miły list z dalekich Chin, z firmy Sivga Electronic Technology Co., Ltd. List ten zawierał pytanie, czy podjąłbym się recenzji słuchawek marki Sivga lub Sendy Audio (bo właśnie takie marki firmuje Sivga Electronic Technology Co., Ltd.). W rezultacie owej korespondencji ustaliliśmy, że przetestuję na łamach Stereo i Kolorowo słuchawki dynamiczne otwarte SIVGA SV023 (zobacz TUTAJ). Przesyłka została wysłana DHL-em z chińskiego Dongguan w zeszłym tygodniu, zaś zaledwie po sześciu dniach roboczych była już u mnie w Gdyni. Szybko i sprawnie. Bezproblemowo.

Słuchawki SV023 otrzymały nowy przetwornik dynamiczny 50 mm z kompozytową membraną wykonaną z LCP (Liquid Crystal Polymer), której centralna część pokryta została berylem. Muszle zbudowane są z drewna orzechowego i łączą się z ergonomicznie zaprojektowanym pałąkiem oraz z wygodnymi padami. Całości dopełnia wysokiej jakości przewód słuchawkowy - zbalansowany, zakończony wtykiem 4,4 mm Pentaconn (w zestawie jest adapter na wtyk niesymetryczny 3,5 mm).

Dla porządku rzeczy przypomnę, że w zeszłym roku recenzowałem na blogu słuchawki Sendy Audio AIVA (czytaj TUTAJ). Zaś, jak już wspominałem powyżej, Sendy Audio razem z marką SIVGA należą do dalekowschodniej firmy Sivga Electronic Technology Co., Ltd.

* * *

SIVGA SV023 to otwarte słuchawki nauszne, które wyróżniają się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Model ten charakteryzuje się nowym przetwornikiem dynamicznym z kompozytową membraną pokrytą berylem, eleganckimi muszlami z drewna orzechowego, ergonomicznie zaprojektowanym pałąkiem oraz wygodnymi padami i wysokiej jakości przewodem w zestawie.

SIVGA Audio w SV023 wykorzystała nowy przetwornik dynamiczny 50 mm z kompozytową membraną z LCP (Liquid Crystal Polymer), której centralna część pokryta jest berylem. Materiał ten charakteryzuje się wysoką sztywnością przy zachowaniu niskiego ciężaru, co przekłada się na świetną szybkość. Firma do tego wykorzystała magnes NdFeB o wysokiej wydajności i specjalną obudowę ze stopu aluminium klasy lotniczej, co umożliwiło lepszą kontrolę pracy przetwornika.

Autorskie rozwiązanie dynamiczne w SIVGA SV023 gwarantuje czyste, szczegółowe i dynamiczne, a zarazem naturalne brzmienie. Słuchawki prezentują dobrze kontrolowane, a wyraźnie uderzające tony niskie, gładką średnicę z ocieplonymi wokalami oraz naturalne i dobrze rozciągnięte tony wysokie. SV023 to dodatkowo niezwykle szeroka scena dźwiękowa z wyraźną głębią i świetną separacją instrumentów.

SIVGA SV023 mają muszle wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna orzechowego o wysokiej jakości. Przygotowywane są one w procesie 5-osiowego precyzyjnego wycinania maszynowego (CNC), a następnie poddawane kilkuetapowej obróbce, podczas której materiał jest czyszczony, polerowany, malowany oraz naturalnie suszony. Firmie w efekcie udało się uzyskać piękną błyszczącą powierzchnię, która świetnie prezentuje fakturę drewna.

Otwory w muszlach chronią grille ze stali nierdzewnej w kolorze gunmetal, które mocowane są za pomocą - wykrawanych maszynowo - dopasowanych kolorystycznie pierścieni z odpornego stopu aluminium. Elementy te idealnie komponują się z drewnianymi muszlami

SIVGA SV023 wyposażone zostały w specjalny pałąk ze stali nierdzewnej o bardzo dobrej rozciągliwości, dzięki czemu słuchawki pewnie przylegają do głowy, a jednocześnie nie wywierają ucisku i można nosić je wygodnie nawet przez kilka godzin. Świetny komfort gwarantuje do tego opaska z koziej skóry o wysokiej jakości, której powierzchnia jest miękka i przyjemna w dotyku. Firma wykorzystała do tego wyprofilowane uchwyty ze stopu aluminium klasy lotniczej, które umożliwiają łatwą regulację pozycji muszli.

SIVGA dla SV023 przygotowała wysokiej jakości pady z miękkiej pianki, która łatwo dopasowuje się do kształtu głowy. Pokryte są one skórą proteinową o miękkiej powierzchni, która jest przyjemna w kontakcie ze skórą twarzy. Pady mają specjalny kształt, dzięki czemu bardzo pewnie przylegają do głowy, co zapobiega wyciekaniu dźwięku. Perforacje na bocznych krawędziach padów gwarantują lepszy przepływ powietrza - poprawia to zarówno jakość dźwięku, jak i zmniejsza ciśnienie podczas odsłuchów.

Specyfikacja techniczna:
konstrukcja: otwarta
przetwornik: dynamiczny, 50 mm
materiał przetwornika: LCP, beryl
pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 000 Hz
skuteczność: 105 dB +/- 3 dB
impedancja: 300 Ω +/- 15%
masa: 318 g
długość przewodu: 2 m +/- 0,2 m
wtyk: 4,4 mm, balanced

Zawartość zestawu:
słuchawki SIVGA SV023
kabel słuchawkowy z wtykiem 4,4 mm
adapter z 4,4 mm na 3,5 mm
adapter z 3,5 mm na 6,35 mm
twarde skórzane etui ochronne
materiałowy woreczek na kabel
Opakowanie


Skórzany futerał

Czy kształt owego futerału przypadkiem nie przypomina ...pupy?

Anatomiczne formy pokrowca w całości obejmują słuchawki

Płócienny woreczek...

...a w nim akcesoria: przewód symetryczny zakończony wtykiem 4,4 mm Pentaconn oraz dwa adaptery - na wtyki 3,5 mm i 6,35 mm

Grill ze stalowej siateczki

Muszle wykonane zostały z drewna orzecha


Mechanizm pałąka


Profilowane pady


Podłączam słuchawki do zestawu Violectric DHA V380² / Volumio Rivo

Porównanie ze słuchawkami Meze 109 PRO

I słuchawkami Ultrasone Edition 15

A tutaj przyłączam zestaw Ferrum HYPSOS / Ferrum ERCO; streamer to nadal Volumio Rivo


Te same słuchawki, co poprzednio

Popołudniowa herbatka w miłym towarzystwie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację