Polpak

niedziela, 19 listopada 2023

ONIX Miracle XM10 / XP10 / XPS10 by Shanling, czyli streamer / wzmacniacz słuchawkowy z DAC / zasilacz - zapowiedź testu


 

W ten piątek odebrałem przesyłkę z premierowym zestawem ONIX Miracle XM10 / XP10 / XPS10 by Shanling (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Zestaw ten składa się z trzech elementów: przenośnego streamera / odtwarzacza plików ONIX XM10, wzmacniacza słuchawkowego z DAC ONIX XP10 oraz zasilacza programowalnego ONIX XPS10. Całość opatrzona jest napisem "Designed by ONIX / Made by Shanling". Znakomite urządzenia - pięknie wykonane, super-funkcjonalne i wygodne w użyciu. A do tego o niebanalnym designie i urodzie ONIX. Oraz pierwszorzędnie grające. Jestem zachwycony.

Należy podkreślić i przypomnieć, iż ONIX Audio to zasłużona brytyjska marka, która powstała 1979 roku w Brighton. Za jej istnienie odpowiedzialni są dwaj panowie - Tony Brady oraz jego przyjaciel Michael O'Brien. Pierwsze klasyczne modele wzmacniaczy ONIX OA20 i OA21 zostały wprowadzone na rynek w 1981 roku. W ciągu następnych dziesięciu lat ONIX stopniowo zdobywał uznanie i renomę na ponad 30. rynkach międzynarodowych, w tym w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Japonii. W tym czasie ONIX opracował swoją charakterystyczną czarno-złotą estetykę, która jest używana do dziś.

W 1997 roku pan Pu Hsao Hsiung z Taiwan Sound Art Co. nabył technologie i własność marki ONIX. Oferta ONIX została zaktualizowana i zmodernizowana. Odnowiona. Dzięki tym zmianom popularność marki ONIX wzrosła i stała się nawet znana jako „Mały MBL”.

Kolejnym przełomowym wydarzeniem dla ONIX było rozpoczęcie współpracy z Shanling Audio, renomowanym, dalekowschodnim producentem OEM, którego tradycja sięga 1988 roku. ONIX współpracuje z Shanling od 2003 roku. W maju 2023 roku firma ONIX ogłosiła powrót na rynek międzynarodowy, co połączyło się z premierą nowego zestawu Hi-Fi ONIX Miracle na wystawę audio w Monachium. Gwoli ścisłości dodam, że równolegle działa i istnieje druga marka ONIX Audio, która jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii przez firmę OA21 LTD (zobacz TUTAJ).

* * *

ONIX XM10 – przenośny odtwarzacz/streamer
XM10 oferuje nieskończone możliwości otwartego systemu Android 10, z szybkim procesorem Snapdragon 665 i 6-calowym ekranem dotykowym 2K IPS. Jego główną rolą jest platforma do streamowania, zapewniająca ONIX popularny interfejs Androida i łatwy dostęp do wszystkich usług przesyłania strumieniowego i popularnych aplikacji muzycznych. Wystarczy włożyć XM10 do portu dokowania na górze ONIX DAC/AMP, gdzie zoptymalizowane wyjście USB z dokładnym taktowaniem i zmniejszonym jitterem zapewnia idealną wydajność transportu cyfrowego.

A kiedy musisz wyjść z domu, muzyka nie musi się zatrzymywać, po prostu zabierz ze sobą XM10. Oferuje prostszy obwód audio z przetwornikiem cyfrowo-analogowym AKM AK4493S i podwójnymi wzmacniaczami Ricore RT6863, z opcją zbalansowanego wyjścia poprzez dostarczony adapter 4,4 mm.

ONIX XP10 – wysokiej klasy przetwornik DAC/wzmacniacz słuchawkowy
Wyposażony w flagowy 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9039PRO z samodzielnie opracowanym stopniem konwersji I/U opartym na OPA1611, filtrze dolnoprzepustowym OPA2211 i parze PGA2311 dla precyzyjnej 254-stopniowej regulacji głośności. W połączeniu z zaawansowanym tranzystorowym wzmacniaczem słuchawkowym, wykorzystującym w pełni zbalansowaną konstrukcję audio i oferującym do 5,6 W przy 32 omach / 0,85 W przy 300 omach.

Dodatkowe funkcje są dostępne dzięki platformie Ingenic X2000 i kompaktowemu 3,2-calowemu ekranowi dotykowemu. Dodanie zgodności Bluetooth 5.0 z obsługą LDAC w celu łatwego przesyłania strumieniowego muzyki, a nawet umożliwienie XP10 działania jako całkowicie niezależnego zestawu muzycznego dzięki obsłudze odtwarzania z dysków USB.

Całość mieści się w kompaktowej obudowie obrabianej CNC, z pozłacanym pokrętłem regulacji głośności, nawiązującym do początków marki ONIX.

ONIX XPS10 – zasilacz specjalistyczny
Zaprojektowany jako towarzysz przetwornika cyfrowo-analogowego XP10, wykorzystujący parę transformatorów Noratel 30 W i oferujący unikalne napięcie wyjściowe 12–24 V z makro- i mikro-regulacją.

XPS10 nie tylko zapewnia czystą moc dla przetwornika cyfrowo-analogowego, ale otwiera zupełnie nowy świat możliwości regulacji dzięki zmiennej mocy wyjściowej. Od łagodnego dźwięku 12 V po bardzo dynamiczne 24 V, użytkownicy mogą regulować dźwięk w wielu krokach, w tym mikroregulację na poziomie 0,1 V. Zapewnia większą kontrolę nad ogólnym dźwiękiem, w celu idealnego dopasowania do dowolnej pary słuchawek lub głośników.


Pudło z ONIX Miracle
Wszystko ładnie, estetycznie i praktycznie ułożone


Zaraz po wyjęciu urządzeń z pudła

Przewód zasilający z profesjonalnymi wtykami WEiPUUrządzenia widziane od tyłu


Design typowy dla ONIX, czyli czerń i złoto

Wyświetlacz OLED na górnej pokrywie i klapka maskująca port USB-C

Piękny zestaw!

Zasilacz jest w pełni programowalny


Znakomite wykonanie, jestem pod wrażeniem


Uruchamiam streamer  / odtwarzacz ONIX XM10

Aby rozpocząć strumieniowanie należy posadzić XM10 na porcie USB-C (a przedtem uruchomić swoje serwisy streamingowe, zalogować się etc.)Gram z Apple Music - wszystko pracuje genialnie; responsywność klasy Master

Tak duży ekran to niewątpliwa zaleta

Na początek przyłączam słuchawki FiiO FT3

cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację