Polpak

sobota, 11 listopada 2023

FiiO FT3 (350 Ω), słuchawki dynamiczne otwarte - zapowiedź testu
W tym tygodniu dotarły do mnie na testy premierowe słuchawki FiiO FT3 350 Ω (zobacz TUTAJ i TUTAJ) typu dynamicznego, otwartego. Gwoli wyjaśnienia. Podaję w opisie ich impedancję 350 Ω, albowiem równolegle producent wprowadził też wersję niskoomową o impedancji 32 Ω. Te o wyższej oporności mają budowę symetryczną, a także dołączony przewód zbalansowany - i to wraz w zestawie z czterema, wymiennymi wtykami (4,4 mm Pentaconn, XLR 4-pin, 3,5 mm i 6,35 mm).

Słuchawki FiiO FT3 charakteryzują się bardzo dużymi przetwornikami o średnicy 60 mm z wydajnymi magnesami neodymowymi N52 wraz z pierścieniami uszczelek pokrytymi berylem oraz membranami wykonanymi z materiału DLC (Diamond-Like Carbon), czyli z karbonu diamentopodobnego. Ma to korzystnie wpływać na redukcję zniekształceń nieliniowych, a jednocześnie zapewniać rozszerzone pasmo przenoszenia i ulepszoną scenę dźwiękową. Z kolei cewki drgające zostały wykonane z bardzo cienkiego japońskiego aluminium pokrytego miedzią o grubości zaledwie 0,035 mm. Pozwala to przetwornikowi lepiej i szybciej podążać za sygnałami, ma właściwości przeciwzakłóceniowe i zapewnia wysoką dynamikę w szerokim zakresie częstotliwości.

Co istotne, obudowa FT3 w całości została wykonana ze stopu aluminium, który nie tylko sprawia wrażenie luksusowego, ale przede wszystkim jest bardzo sztywny, a jednocześnie lekki. Dzięki temu "FT3 stanowi wzorcowe połączenie komfortu słuchania i wytrzymałości".

Jak podaje producent: "Konstrukcja słuchawek zaczyna się od sześciokątnych elementów stanowiących podstawę, a w połączeniu z tym, jak zwykle wyglądają słuchawki z otwartym tyłem, nadaje odważny wygląd science-fiction. Konstrukcja z otwartym tyłem obejmuje wydrążoną siatkę, która nie tylko dodatkowo zmniejsza masę i zapewnia większy komfort słuchania, ale także w pełni uwalnia możliwości przetwornika w bardziej otwartym środowisku".

Przetwornik w FT3 jest umieszczony pod kątem, tak aby podczas noszenia był równoległy do płaszczyzny ​​ucha, co pomaga zredukować reakcję wysokich częstotliwości powodowaną przez fale uderzające w kontur ucha, a nie wchodzące do niego. "Zakrzywione" przetworniki pomagają również minimalizować niepożądane odbicia powodowane przez obudowę słuchawek, które mogłyby powodować fale stojące, a także zmniejszać zniekształcenia pasma przenoszenia. Dodatkowo w tylnej części obudowy FT3 znajduje się "odblaskowa końcówka", specjalnie zaprojektowana do kierowania fal dźwiękowych wytwarzanych przez przetwornik, aby zapobiec wzajemnemu zakłócaniu się niepożądanych odbić, co dodatkowo minimalizuje wady dźwięku i redukuje niepożądane artefakty pasma przenoszenia.

Model FiiO FT3 350 Ω standardowo jest wyposażony w 3-metrowy odłączany przewód o średnicy 23AWG, składający się z monokrystalicznego drutu miedzianego PCOCC-A Oyaide / Furukawa o wysokiej czystości.


Kartonowe opakowanie

A w kartonie futerał

Na samym dnie pudła leży instrukcja obsługi (w języku chińskim i angielskim) oraz wymienne pady ze skóry proteinowej

Słuchawki leżą w etui, a na nich przewód

Wymienne wtyki w pokrowcu przytoczonym na rzep do słuchawkowego etui

Słuchawki i akcesoria

Cztery różne wymienne wtyki

Pady ze skóry proteinowej

A tu pady zamszowe


Po zdjęciu padów z muszli dobrze widać, że przetworniki są ustawione równolegle do anatomicznej krzywizny linii czaszka - ucho

Zaraz po wyjęciu z opakowania - piękny design, super wykonanie


Słuchawki prezentują się rewelacynie - wręcz high-endowoObudowy muszli w całości zostały wykonane z lekkiego stopu aluminium
Słuchawki podłączam do mojego ulubionego zestawu: wzmacniacz słuchawkowy / DAC / zasilacz, czyli Ferrum ERCO / Ferrum HYPSOS, streamer to IEAST ePlay 2 Pro, zaś platforma to Qobuz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację