Polpak

piątek, 15 marca 2019

Logitech Bluetooth Audio Adapter


Zdjęcie i grafika ze strony Logitech International S.A.


Napiszę dosłownie kilka słów na temat tytułowego adaptera Bluetooth firmy Logitech (zobacz TUTAJ). Właściwie wyłącznie dla kronikarskiego obowiązku, licząc na to, że któremuś z Czytelników ów tekst okaże się być pomocny.

Niedawno zakupiłem w Polpak Warszawa zestaw dwóch monitorów aktywnych Paradigm Shift A2 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ) wraz z dodatkowym firmowym adapterem Bluetooth Paradigm BD-1 (zobacz TUTAJ). Ten adapter Bluetooth pod względem dźwięku okazał się być bardzo dobry, niestety jego obsługa i użytkowanie są katastrofalne. Raz, że BD-1 jest na baterię, która wytrzymuje maksymalnie trzy godziny pracy; dwa, że odbiornik nie łączy się automatycznie ze źródłem Bluetooth - za każdym razem należy to robić ręcznie; i wreszcie trzy - obsługa jest utrudniona przez to, że kabelek łączący z kolumną aktywną ma dosłownie kilka centymetrów i za każdym razem trzeba odsuwać monitor aktywny (do którego wpina się BD-1). Udręka.

Z powyższych przyczyn zdecydowałem o zakupie innego odbiornika Bluetooth. Po przejrzeniu Internetu wypór padł na Logitech Bluetooth Audio Adapter. Dlaczego ten, a nie inny? 1) Bo jest renomowanej szwajcarsko-amerykańskiej firmy Logitech, 2) ma prostą i intuicyjną obsługę, 3) jest zasilany z sieci, a nie z akumulatora i wreszcie - 4) ma wyjątkowo ładną prezencję.

Obsługa adaptera Logitech jest dziecinnie prosta. Aby go sparować z zewnętrznym urządzeniem należy przycisnąć duży klawisz na górnej obudowie, a w urządzeniu nadającym Bluetooth wybrać Logitech jako urządzenie do sparowania. To wszystko. Łączność jest wyjątkowo stabilna i bezzakłóceniowa. Logitech jest w tym mistrzem. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu kolumn adapter automatycznie i błyskawicznie nawiązuje kontakt - jest gotowy do pracy.

Urządzonko Logitech, jak już napisałem wcześniej, jest wyjątkowo urodziwe. To mała czarna kostka z wnęką na górnej obudowie, w której znajduje się klawisz z logo Bluetooth. Służy do aktywowania funkcji łączności Bluetooth. Pod spodem umieszczono podłużną niebieską diodę. Świeci pulsującym światłem w czasie pierwszego parowania, zaś stałym światłem po sparowaniu urządzenia.

Co istotne, z tyłu zamontowano dwa rodzaje gniazd wyjściowych. Parę klasycznych RCA oraz wyjście na mini-jack 3,5 mm - odpowiedni przewód jest w zestawie. Z tyłu znajduje się także wejście sieciowe na zewnętrzny zasilacz impulsowy (jest w komplecie). Od spodu przyklejono warstwę miękkiej gumy, która doskonale trzyma się podłoża uniemożliwiając (lub w dużym stopniu utrudniając) przesuwanie adaptera np. po powierzchni blatu biurka.

Dane techniczne
Wielopunktowa łączność Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile)
Przycisk parowania
Niezawodny zasięg 15 m przy kontakcie wzrokowym
Wysokość x szerokość x głębokość: 22,32 mm x 50,8 mm x 57,15 mm
Masa: 34 g

Cena w Polsce - 159 PLN.


Estetyczna i ergonomiczna budowa

Od spodu świeci niebieska dioda - podczas parowania pulsującym światłem, po sparowaniu - stałym

Para wyjść RCA oraz wyjście 3,5 mm


Zasilacz impulsowy

Mała kostka Logitech wciśnięta pomiędzy drukarkę a monitor aktywny

System nabiurkowy - w tym Paradigm Shift A2 z adapterem Bluetooth Logitech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację