Polpak

sobota, 2 marca 2019

Słuchawki planare HiFiMAN HE5se - zapowiedź testuDawno na Stereo i Kolorowo nie pojawiały się słuchawki amerykańskiej firmy HiFiMAN (choć w sumie opisałem ich z sześć - siedem modeli). Ostatnio były to HIFiMAN Edition S (czytaj test TUTAJ) i HiFiMAN HE-1000 (czytaj TUTAJ), ale to było już ponad dwa lata temu. Dlatego bardzo ucieszyłem się kiedy przedstawiciel białostockiego Rafko zaproponował mi do testów najnowsze słuchawki tejże firmy. Z trzech zaproponowanych (w cenach od 18 000 PLN do 3 500 PLN) ostatecznie wybrałem najtańsze - są to HiFiMAN HE-5se (zobacz TUTAJ) należące do serii Premium. HE-5 obecne są na rynku od 10 lat, choć były pod drodze unowocześniane (dostępne jako HE-5 LE). Aktualna ich wersja, czyli HE-5se powstała właśnie jako edycja jubileuszowa na dziesięciolecie.

Jak można przeczytać na stronie dystrybutora Rafko: "Model HE5 to jeden z najbardziej znanych, kultowych modeli HiFiMANa. 10 lat temu okrzyknięto go jednym z najlepiej brzmiących produktów w historii. Dzisiaj nowa, ulepszona wersja HE5se kontynuuje ten trend. Nowa rewizja to zredefiniowany powrót do technologii i rozwiązań, które przyczyniły się do uznania pierwszych słuchawek HiFiMAN za rewolucję w dziedzinie konstrukcji nausznych w XXI wieku.

Niezwykle lekka, a przy tym wyjątkowo precyzyjna membrana o grubości jednego nanometra pozwala HE5se osiągnąć przestrzeń i soniczny realizm, jakich nie oferuje żadna inna konstrukcja w tym pułapie cenowym. Nowy, ulepszony względem klasycznej wersji HE5 pałąk, to hybrydowe połączenie materiałów i kształtów, które świetnie amortyzuje wagę słuchawek i doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Dzięki temu nawet wielogodzinny odsłuch nie sprawia dyskomfortu. Pomagają w tym również poduszki nauszne FocusPad wypełnione pianką z pamięcią kształtu i obite materiałem z połączenia skóry i weluru delikatnie oplatających małżowinę uszną. Kabel do słuchawek podłączany jest przy pomocy złączy 3,5 mm jack, które usytuowane są na muszlach pod kątem 10 stopni. Pozwala to uniknąć naprężeń i odgnieceń, zapewniając większą żywotność kabla". Koniec cytatu.

Różnice w HE-5se względem oryginalnych HE-5LE:
- o 4 decybele wyższa skuteczność
- kabel zakończony mini-jackiem
- wyższa impedancja - 41 Ohm w stosunku do 38 Ohm
- niższa masa - 387 gram w stosunku do 402 gram
- całkowicie nowy pałąk o hybrydowej konstrukcji
- nowe gniazda mini-jack pochylone o 10 stopni dla wygody używania
- asymetryczne gąbki typu focuspad obszyte welurem i skórą.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację