Polpak

wtorek, 10 grudnia 2019

Słuchawki Kennerton Magni - zapowiedź testu
Jakieś pięć miesięcy temu opisywałem na blogu świetną wkładkę gramofonową typu MC pochodzącą z Rosji. Była to wkładka Sensitive Sound Splash X3 (czytaj recenzję TUTAJ). Jak się okazuje, nasi wschodni sąsiedzi, mają w zasobach znacznie więcej firm wytwarzających dobre lub znakomite urządzenia i akcesoria audio high-fidelity - i wcale nie chodzi mi tu o lampy elektronowe. W Sankt Petersburgu ulokowała się manufaktura Kennerton Audio Equipment (zobacz TUTAJ) wytwarzająca bardzo interesujące słuchawki. W tej chwili w ofercie ma kilkanaście modeli dostępnych w różnych wykończeniach drewnianych muszli i kolorach. Topowe to Thror, nieco niższe Thekk, Odin Thridi i Odin - wszystkie zaopatrzone w magnetoplanarne przetworniki. Potem są Vali i tytułowe Magni - te ostatnie z grafenowymi przetwornikami i dostępne w aż 13. odmianach drewnianych wykończeń muszli (np. brzoza karelska). Potem są jeszcze modele M12s i Jord. Jak widać, wybór słuchawek oraz ich waraiantów kolorystycznych jest przeolbrzymi. 

Warszawski dystrybutor Audiomagic oprócz słuchawek Kennerton Magni (zobacz TUTAJ) w wykończeniu "Dark Ash", przesłał mi na testy także interesujący wzmacniacz słuchawkowy na lampach, który zapowiem jutro osobnym wpisem.

* * *

Zamknięte, wokółuszne słuchawki hi-fi z unikalną membraną grafenową 50 mm o wysokiej czułości i klasycznej impedancji (33 Ohm), które doskonale pasują do większości istniejących źródeł, ale mają dość wysokie wymagania dotyczące jakości przewodu. Konstrukcja słuchawek jest bardzo wygodna i lekka, zapewniając optymalny komfort podczas długich sesji odsłuchowych.

Innowacyjny przetwornik. Słuchawki Magni są próbą podniesienia jakości brzmienia słuchawek dostępnych w średnim segmencie cenowym. By to osiągnąć inżynierowie tej rosyjskiej firmy postanowili wykorzystać grafen do produkcji membran w przetwornikach. Jednak z racji tego, że wyprodukowanie membrany z czystego grafenu jest bardzo trudne i kosztowne, Kennerton opracował nowe, hybrydowe membrany, które są połączeniem popularnego w przetwornikach słuchawkowych mylaru i napylonego na niego sproszkowanego grafenu, który następnie został utwardzony w wysokiej temperaturze. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie większości zalet grafenu (wysoka sztywność i wytrzymałość membrany) przy zachowaniu niskiego kosztu produkcji. Konstrukcję przetwornika dopełniają ultra-lekka aluminiowa cewka (CCAW) pokryta cienką warstwą miedzi i potężny magnes neodymowy (stop NdFeB), którego rozmiar, moc i siła pola magnetycznego przewyższają magnesy użyte w słuchawkach konkurencji co najmniej trzykrotnie. Dzięki połączeniu tych trzech elementów inżynierom Kennertona udało się stworzyć przetwornik z wysokim zakresem dynamiki, bardzo detalicznym brzmieniem z niskimi zniekształceniami i tym samym udało się uzyskać jakość i cechy bliskie przetwornikom planarnym (ortodynamicznym).

Obudowy Kennerton Magni wykonane są z drewna szlachetnego, które są nie tylko piękne i przyjemne w dotyku, ale także zapewniają naturalne, ciepłe brzmienie. Obudowy są połączone stalowym pałąkiem z bardzo niewieloma elementami ruchomymi, co przekłada się na ich wysoką niezawodność. Pałąk sam dopasowuje się do głowy użytkownika, dzięki zawieszeniu na elastycznych opaskach, a skórzane nauszniki zapewniają wysoki poziom komfortu i pasywnej izolacji akustycznej od otoczenia. W połączeniu z lekką wagą te rozwiązania gwarantują wygodę użytkowania nawet przy wielogodzinnych odsłuchach. Kolejnym elementem poprawiającym wygodę użytkowania są gniazda 3,5 mm zamocowane w obudowach, które pozwalają na szybkie odpięcie i wymianę kabla.

Specyfikacja techniczna
Przetwornik: Dynamiczny, mylarowo-grafenowa membrana 50 mm
Pasmo przenoszenia: 15 - 50 000 Hz
Czułość 114 dB
Impedancja: 33 Ohm
Maksymalna moc wejściowa: 250 mW
Przewód: Odpinany, 2 m, OFC, pozłacane wtyki mini jack 3,5 mm (Adapter jack 6,3 mm w zestawie)
Masa: 440 g2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację