RMS

MIP

Polpak

poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Przewód USB Atlas Cables Mavros Grun USB A-B 1 m. - zapowiedź testu

Altlas Cables to firma ze Szkocji, a konkretniej z miejscowości Kilkmarnock w East Ayrshire. Jest przedsiębiorstwem całkowicie niezależnym, nie należy do żadnej azjatyckiej grupy kapitałowej, nie korzysta także z podzespołów używanych do produkcji kabli innych producentów. Sama opracowuje przewodniki, izolacje, wtyki i technologie terminowania, co pozwala jej uzyskać założone parametry elektryczne, a także łączyć ze sobą komponenty sumujące się w optymalny produkt w danym przedziale cenowym.

Atlas Cables szczególną uwagę przykłada do szybkości propagacji fal audio w przewodach, zwracając uwagę na znaczące różnice między kablami od różnych producentów (Velocity of Propagation). Czynnikiem decydującym o różnicach jest pojemność elektryczna, zaś prace badawcze Atlasa zmierzają w kierunku jej konsekwentnego obniżania, głównie za pomocą dielektryków nowej generacji. np. mikro-porowej pianki PTFE w ramach technologii HighV.

Białostockie Rafko właśnie zostało polskim dystrybutorem marki Atlas Cables. W ubiegłym tygodniu, razem z najnowszym DAC-iem i wzmacniaczem słuchawkowym NuPrime Alita (czytaj TUTAJ), do odsłuchów otrzymałem także przewód USB z uziemieniem - Atlas Cables Mavros Grun USB A-B 1 m. (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Mavros został wyposażony w firmowy system uziemienia "GRUN", który wyrównuje potencjały między dwoma urządzeniami i redukuje zakłócenia do niesłyszalnych wartości. Ciekawa konstrukcja, referencyjne wykonanie.1 komentarz:

  1. LoL , "grający" kabel USB , wy od audio voodoo przechodzicie samych siebie ;)
    "propagacji fal audio w przewodach" tego by nawet Monty Python nie wymyślił :D

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację