Polpak

sobota, 19 listopada 2022

OLLO Audio Reference S4X, słuchawki dynamiczne otwarte - zapowiedź testu


Słuchawki Reference S4X oraz zespół OLLO Audio


Jak po raz pierwszy usłyszałem o słuchawkach OLLO Audio, pomyślałem, że są wytwarzane w Finlandii. Jakoś tak mi ich nazwa przypasowała do języka fińskiego. A tymczasem są one produkowane w ...Słowenii. Laboratorium R&D firmy OLLO Audio zlokalizowane jest w mieście Šempeter pri Gorici (tuż przy granicy z Włochami), zaś "kwatera główna" w nieodległym Šempas. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 2016, kiedy to pan Rok Gulič (muzyk i producent muzyczny) niezadowolony z fabrycznych słuchawek używanych do miksów zdecydował się samemu skonstruować optymalne słuchawki. Wkrótce Rok dołączył do Primorskiego Parku Technologicznego, lokalnego hubu startupowego, gdzie, wraz z dobrym przyjacielem Mitją Sajoviciem, założył firmę OLLO Audio.

Aktualnie słoweńskie OLLO Audio oferuje trzy modele słuchawek: Immersive S5X, Recording S4R oraz Reference SRX. Te ostatnie właśnie dotarły do mnie na testy... (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Uwaga! To są wyjątkowo ciekawe słuchawki!

* * *

Słuchawki Reference S4X są rozwinięciem modelu S4R. Zostały ulepszone o nowe strojenie, pady i pałąk. Słuchawki są opracowane w ścisłej współpracy z profesjonalnymi inżynierami miksu i masteringu, którzy wiedzą, że dźwięk i komfort to dwa najważniejsze składniki naprawdę dobrych słuchawek studyjnych. Rezultatem tego są otwarte słuchawki referencyjne do domowego studia, jak również do profesjonalnego studia dźwiękowego lub dla audiofila, który do słuchania muzyki wymaga tego, co najlepsze.

OLLO Audio S4X zapewnia neutralny i uczciwy obraz dźwiękowy oraz ma starannie zaprojektowaną konstrukcję, która zapewnia komfort godzina po godzinie. Ponieważ miksowanie odbywa się w tak wielu różnych systemach, OLLO wybrało impedancję 32 omów i uczyniło je kompatybilnymi zarówno ze sprzętem profesjonalnym, jak i wbudowanymi wzmacniaczami w laptopach. Dwustronny kabel posiada złącze 3,5 mm oraz przejściówkę 6,3 mm w zestawie, dzięki czemu można je podłączyć praktycznie do każdego urządzenia audio.

Podstawą tych słuchawek jest stalowy pałąk. Pod pałąkiem znajduje się samodopasowująca się podkładka, która dociska czubek głowy podczas zakładania słuchawek. Obrotowe w pionie jarzma muszli są przymocowane do metalowej ramy pałąka.

Zawiasy są dość ciasne, dzięki czemu nauszniki nie zwisają luźno. Same nauszniki wykonane są z orzecha amerykańskiego i mają niezwykle uproszczony cylindryczny kształt bez żadnych zdobień. Na zewnętrznej stronie muszli znajdują się stalowe kratki z logo producenta mocowane śrubkami. Nauszniki mają średnicę 90 mm i są pokryte sztuczną skórą, ale to, co dotyka głowy, to nakładki z aksamitu. Nauszniki są wypełnione pianką PU z efektem pamięci, a między nausznikami a siatką ochronną znajduje się okrągły skrawek materiału syntetycznego.Ekologiczny sposób pakowania - tylko papier i tektura, żadnych tworzyw sztucznych

Certyfikat autentyczności oraz zaświadczenie przeprowadzenie właściwych "pomiarów odpowiedzi częstotliwościowej"

Słuchawki w pudle

Woreczek ochronny

Zaraz po wyjęciu z opakowania


Solidny przewód słuchawkowy

Design w stylu retro / DIY


Zewnętrzna metalowa płytka z perforacjami


Muszle wykonane zostały z drewna orzecha amerykańskiego

Pady z alkantary


PrzetwornikZbliżenie na elementy konstrukcyjne

Podłączam OLLO do wzmacniacza / DAC-a Topping G5

A tutaj do zestawu Ferrum ERCO / HYPSOS wraz ze streamerem Musical Fidelity MX-Stream

Porównanie z SIVGA SV023 i Meze 109 PRO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację