Polpak

wtorek, 15 listopada 2022

RØDE NTH-100, słuchawki profesjonalne dynamiczne - zapowiedź testu

Røde Microphones ma bardzo rozwinięty dział marketingu, co widać między innymi po wielu doskonałych (i różnorodnych) zdjęciach promocyjnych

 


Nigdy nie miałem do czynienia ze słuchawkami produkowanymi na antypodach. Ba! Do niedawna nawet nie wiedziałem, że w tej części świata wytwarza się słuchawki... Otóż wytwarza się! - robi to australijska firma Røde Microphones mieszcząca się w Sydney. To właśnie tam produkowane są słuchawki profesjonalne RØDE NTH-100 (zobacz TUTAJ i TUTAJ).

Røde Microphones to australijskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją profesjonalnych mikrofonów (m.in. mikrofony do nagrań studyjnych, mikrofony filmowe, mobilne i do podcastów), jak i wielu różnorodnych akcesoriów do nich. Firma wytwarza także konsole produkcyjne, interfejsy oraz miksery. I inne, liczne produkty wykorzystywane przez profesjonalne i amatorskie (niezależne) studia nagrań, do transmisji dźwięku i obrazu, dla zastosowań w filmie i telewizji etc. 

Røde Microphones zostało założone przez Henry'ego i Astrid Freedmanów w 1964 roku w Australii (nazwa "Røde", czyli "czerwony", została obrana dla podkreślenia skandynawskich powiązań rodziny Freedman). Aktualnie Røde Microphones jest częścią większej firmy Freedman Electronics, zaś RØDE to marka urządzeń profesjonalnych. Główna siedziba mieści się w dzielnicy Silverwater w Sydney, gdzie znajduje się zakład produkcyjny o powierzchni 110 000 stóp kwadratowych. Røde Microphones prowadzi również oddzielny zakład produkcyjny i logistyczny w Pemulwuy w Sydney.

Ale wracając do słuchawek RØDE NTH-100. To pierwszy firmowy model słuchawek i, jak do tej pory, jedyny. Ale jest to bardzo nietypowy, oryginalny produkt przygotowany z szczególnie dla profesjonalnego użytku (ale nie tylko!), a dzięki temu wyjątkowo trwały, odporny na uszkodzenia oraz z zaimplementowanymi udogodnieniami zwiększającymi codzienny komfort i poręczność użytkowania. Oferuje też bardzo zaangażowany, acz dokładny dźwięk o ponadstandardowych parametrach w swojej klasie cenowej.

Główne cechy RØDE NTH-100 to:
- Specjalnie przetworniki 40 mm, które zapewniają precyzyjną charakterystykę częstotliwościową i niski poziom zniekształceń - idealne do krytycznych odsłuchów we wszystkich zastosowaniach związanych z tworzeniem dźwięku oraz treści.
- Konstrukcja przetworników opiera się na własnej cewce drgającej, której rdzeń wykonano z czterowarstwowego stopu aluminium o ultrawysokim napięciu, połączonej z ultrasztywną, trójwarstwową membraną Mylar®. Wraz z magnesem neodymowym z pierwiastków ziem rzadkich te wysokiej jakości komponenty zapewniają optymalne parametry akustyczne i elektryczne, co przekłada się na wyjątkowo niski poziom zniekształceń i bardzo precyzyjną charakterystykę w szerokim zakresie częstotliwości.
- Precyzyjnie zaprojektowana konstrukcja akustyczna zapewniająca wyjątkową szczegółowość i czystość dźwięku, To także konstrukcja eliminująca tryby stojące i rezonanse częstotliwości.
- Poduszki z Alcantary® na nausznikach i pałąku, które zapewniają najwyższy komfort.
- Wyjątkowo ergonomiczne nauszniki z poduszkami z pianki pamięciowej o dużej gęstości, zapewniającymi doskonałą izolację akustyczną oraz rewolucyjnym żelem CoolTech™ zmniejszającym zmęczenie.
- W pełni regulowany pałąk z innowacyjnym systemem blokującym FitLok™ zapewnia dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.
- Wytrzymała, odporna na zużycie konstrukcja i modułowa budowa zapewniająca niezrównaną trwałość.
- Zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości komponentów w najnowocześniejszych zakładach RØDE w Sydney (Australia).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację