Polpak

wtorek, 1 listopada 2022

Plan recenzji - listopad 2022 r.

Ale tutaj tłoczno od sprzętu słuchawkowego! Bo tak się złożyło, że w listopadzie będzie on poniekąd dominować na Stereo i Kolorowo


Październik, dość nieoczekiwanie, w większości upłynął mi na różnych podróżach służbowych (nie związanych z branżą hifi). Mniej lub bardziej zaplanowanych. A przez to miałem znacznie mniej czasu na odsłuchy oraz pisanie recenzji. Stąd pojawiło się ich na blogu jedynie pięć. To dość mało. Ale listopad zapowiada się już bardziej optymistycznie, mam więc nadzieję opublikować więcej testów niż w październiku. Oto agenda recenzji na bieżący miesiąc - głównie słuchawkowa, ale nie tylko... 

1. W listopadzie jako pierwsze opiszę słuchawki Ultrasone Edition 15 (zobacz TUTAJ). To modele referencyjne z zaimplementowaną najnowszą firmową technologią GTC. Najważniejszą ich cechą jest produkowany w zakładach Ultrasone sterownik GTC tworzony z mieszanki złota i tytanu. Przetwornik łączy złotą membranę z tytanową kopułką w celu uzyskania perfekcyjnego brzmienia.
2. Zaraz po słuchawkach Ultrasone przyjdzie pora na kanadyjski super-wzmacniacz tranzystorowy Moon 600i V2 (czytaj TUTAJ). To w pełni różnicowy projekt dual-mono generujący moc 125 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω. Wspaniała konstrukcja, piękny design, genialne granie.
3. Potem na cel biorę Meze 109 PRO (zobacz TUTAJ). To pierwsze dynamiczne słuchawki Meze Audio z otwartymi komorami. Słuchawki te łączą drewno orzechowe, cynk, stal manganową i wegańską skórę w ergonomicznej i lekkiej, a jednocześnie super wytrzymałej konstrukcji. Przetworniki o średnicy 50 mm maja membrany typu Dual Composite powstałe z połączenia polimeru pokrytego berylem, kompozytu celulozowo-węglowego oraz stopu miedzi z cynkiem.
4. Ferrum Erco (zobacz TUTAJ) to w pełni zbalansowany DAC / wzmacniacz słuchawkowy (konstrukcja wzmacniacza mocy IC) ze balansowanym wyjściem słuchawkowym 4,4 mm Pentaconn i niezbalansowanym typu jack 6,35 mm. Wyposażony jest także w zbalansowane wyjścia liniowe XLR i niezbalansowane RCA, dzięki czemu może pracować jako przedwzmacniacz liniowy. Ferrum Erco testuję w towarzystwie Ferrum Hypsos, czyli z programowalnym zasilaczem prądu stałego.
5. Równolegle testuję słuchawki dynamiczne SIVGA SV023 (zobacz TUTAJ). Model ten otrzymał nowy przetwornik dynamiczny 50 mm z kompozytową membraną wykonaną z LCP (Liquid Crystal Polymer), której centralna część pokryta została berylem. Muszle zbudowane są z drewna orzechowego i łączą się z ergonomicznie zaprojektowanym pałąkiem oraz z wygodnymi padami. Całości dopełnia wysokiej jakości przewód słuchawkowy - zbalansowany, zakończony wtykiem 4,4 mm Pentaconn (w zestawie jest adapter na wtyk niesymetryczny 3,5 mm).
6. Kolejne słuchawki to Monoprice Monolitch AMT (zobacz TUTAJ) z zainstalowanymi pełnozakresowymi przetwornikami AMT (Air Motion Transformer). Takie nietypowe przetworniki zawierają składaną elastyczną membranę, w której pojedyncze fałdy otwierają się i zamykają naprzemiennie, a tym samym „wdychając” i "wydychając" powietrze za pomocą specjalnego systemu mieszków - przy czym powietrze przepuszczane przez ich fałdy jest przyspieszane czterokrotnie szybciej niż sama membrana. Co istotne, w przetwornikach AMT membrana nie pracuje w kierunku osi promieniowania, lecz prostopadle do tej osi. Uważa się, że to gwałtowne przyspieszenie ruchu powietrza zapewnia znacznie lepszą reprodukcję dźwięku, w tym wysoki zakres dynamiki i niezwykle szeroki zakres częstotliwości.
7. And last, but not least: słuchawki Phiaton 900 Legacy (zobacz TUTAJ), które przyjechały prosto z Korei Południowej. To kompaktowe słuchawki bezprzewodowe Bluetooth z systemem aktywnej redukcji szumów ANC. Warto wiedzieć, iż Phiaton Corporation jest częścią koreańskiego przedsiębiorstwa Cresyn Co., Ltd. A to bardzo dobrze rokuje względem słuchawek 900 Legacy.

 W listopadzie mam zaplanowanych sporo testów sprzętu słuchawkowego, ale najprawdopodobniej wcale nie będzie on dominować. Albowiem czekam na przesyłkę premierowych kolumn głośnikowych, wzmacniacza lampowego i zupełnie nowego streamera, więc owe słuchawki nieco się "rozpuszczą" w masie innych urządzeń. Zapraszam do lektury bloga Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację