RMS

MIP

Polpak

środa, 18 września 2019

Kondycjoner zasilania NuPrime Pure AC-4 - zapowiedź testu
Z białostockiego Rafko Dystrybucja właśnie do mnie dotarł premierowy NuPrime Pure AC-4 (zobacz TUTAJ). To, jak podaje producent, kondycjoner klasy hi-end, który obniża szum elektryczny w prądzie zmiennym (AC) o 20 Decybeli i więcej. Wyposażono go w cztery gniazda FPX pokryte złotem pochodzące od japońskiego Furutecha oraz bezpiecznik 15 A. Na froncie zainstalowano rozbudowany wyświetlacz parametrów. AC-4 monitoruje i wyświetla dane takie jak: napięcie, natężenie i podawaną moc.

Cytuję: "AC-4 obniża poziom szumów z sieci elektrycznej o co najmniej 20 Decybeli, co sprawia, że użytkownicy dobrej klasy sprzętu są w stanie usłyszeć zdecydowanie więcej detali zarówno w tonach wysokich jak i średnich. Niższe szumy przekładają się na dużo lepszy odbiór harmonicznych, co sprawia, że scena dźwiękowa dysponuje większym oddechem, a wokół instrumentów jest więcej powietrza. Rozkład instrumentów jest precyzyjniejszy, a ich obrys wyraźniejszy. System stereo zdecydowanie sprawniej oddaję akustykę pomieszczenia, w którym nagrano ścieżkę dźwiękową.

AC-4 NuPrime powstał jako odpowiedź na błędy w konstrukcjach innych, podobnych urządzeń - przede wszystkim stosowanie prostych filtrów, które kompresują energię dostarczaną przez sieć elektryczną. W rezultacie czego, dźwięk tracie dynamikę i siłę basu. Dodatkowo, producent przewidział dwa zupełnie inne typy gniazd dla źródeł oraz wzmacniaczy i końcówek mocy. Liczbę gniazd ograniczono do czterech - jest to efekt badań NuPrime'a, które wskazują, że powyżej tej liczby znacząco rosną interferencje.

Aby zapewnić optymalne warunki pracy zarówno dla źródeł dźwięku jak i wzmacniaczy / końcówek mocy NuPrime zbudował w ramach jednego urządzenia dwie zupełnie oddzielne sekcje podłączone do dwóch odrębnych gniazd:
1. Dla urządzeń źródłowych np DAC, przedwzmacniacz, CD z zakresem od 3 do 8 Amperów - zaimplementowano siedmiorzędowe filtry typu LC o zdolności izolacji do 1000 razy.
2. Dla urządzeń wzmacniających np końcówka mocy, wzmacniacz zintegrowany, amplituner z zakresem od 10 do 15 Amperów - zaimplementowano filtry piątego rzędu typu LC. Obwód jest zdolny do przeniesienia napięcia na poziomie 27 Amperów. Cewki wykonano z miedzi o grubości 1,6 mm, zaś poziom izolacji wynosi od 10 do 50 razy.

AC4 monitoruje i wyświetla dane takie jak: napięcie, natężenie i podawaną moc. Wyświetlacz może być wyłączony. Urządzenie może dostarczać w trybie ciągłej pracy do 19 Amperów, zaś chwilowo do 35 Amperów". Koniec cytatu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację