Polpak

środa, 25 września 2019

Kolumny podstawkowe Audiovector R 1 Arreté - zapowiedź testu
Duński Audiovector niedawno wprowadził do oferty nową linię głośników. Linia ta otrzymała nazwę/symbol "R". Wówczas pojawiły się wyłącznie modele ultra-referencyjne owej serii (np. R 11 za 790 000 PLN). Obecnie Audiovector zaoferował kolejne modele tej serii, tym razem już w bardziej przystępnych cenach. To kompaktowe kolumny R 3, subwoofer i głośnik centralny (R SUB i R C), a także głośniki podstawkowe R 1. Wszystkie one dostępne są w trzech odmianach jakościowych: "podstawowej" Arreté, średniej Avangarde i wyższej Signature (nie dotyczy to suba - ten występuje wyłącznie w odmianie Arreté).

Do mnie, z cieszyńskiego Voice Sp. z o.o., właśnie dojechała para najnowszych Audiovector R 1 Arreté (zobacz TUTAJ) w pięknym wykończeniu drewnianej okleiny "Italian Walnut" oraz z dobranymi doń maskownicami. Co ciekawe, modele serii R wyposażane są w firmowy system uziemienia "Freedom". Dlatego wraz z R 1 otrzymałem także podwójny przewód z jednej strony zakończony dwoma wtykami bananowymi (które aplikuje się w specjalnym terminalu każdej z obu skrzynek), a z drugiej - tradycyjnym wtykiem zasilającym IEC (który wtyka się oczywiście do tzw. kontaktu elektrycznego).

Jak podaje Audiovector: "System Audiovector Freedom Grounding® eliminuje zniekształcenia i poprawia wydźwięki, obniża poziom szumów oraz zwiększa głębię obrazu i ostrość. Freedom Grounding® to kolejny krok do perfekcji. Tylko w modelach Arreté".

Główne cechy:
- Nowy, sztywniejszy o 25 % korpus oraz odgrody wewnętrzne
- Nowy AMT tweeter 4. generacji ze zintegrowanym filtrem S-Stop
- Nowa, tytanowa cewka 2. generacji
- Nowa, kanapkowa membrana z włókien aramidowych w celu zwiększenia szczegółowości i poprawy sceny dźwiękowej
- Nowa zwrotnica z filtrami 4. generacji DFF
- FREEDOM system uziemienia dostarcza bogatszą jakość reprodukcji i kontroli dźwięku

Specyfikacja techniczna:
- Głośnik wysokotonowy R AMT INTEGRATOR / S-STOP
- Przetwornik nisko-średniotonowy 6,5 ” włókno aramidowe
- Obudowa bas-refleks
- System 2-drożny
- Pasmo przenoszenia 38 - 53 000 Hz
- Skuteczność 87 dB/W/m
- Impedancja nominalna 8 Ω
- Punkty podziału zwrotnicy 2 900 Hz
- Wymiary (WxSxG): 37 x 19 x 29 cm
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację