Polpak

piątek, 27 września 2019

Słuchawki planarne Takstar HF-580 - zapowiedź testu
Do niedawna słuchawki magnetoplanarne (znane też jako ortodynamiczne, izodymamiczne lub po prostu planarne) były synonimem wysokiej jakości generowanego przezeń dźwięku, ale równolegle i wysokiej ceny. Ich ceny zazwyczaj zaczynały się od jakichś 4 000 PLN, a kończyły nieomal w kosmosie. Jednak pojawiają się coraz to nowsze i bardziej doskonalsze konstrukcje takowych słuchawek oscylujących już wokół bardziej rozsądnych i przystępnych kwot. Niedawno chińsko-amerykański HiFiMan wprowadził ulepszoną wersję swoich planarów pod symbolem HE-400i, które zaproponował za niecałe 1 300 PLN. Ale aktualnie swoją premierę mają dalekowschodnie słuchawki magnetoplanarne Takstar HF-580 (zobacz TUTAJ) za mniej niż 1 200 PLN (a w polskiej cenie promocyjnej to nawet 900 PLN!). Czy to już rewolucja? Wydaje się, że tak - planary "trafiają pod strzechy", żeby przywołać tu wers wieszcza Mickiewicza.

Tym bardziej że najnowsze Takstar HF-580 wydają się być niezwykle dopracowanym produktem i wysokojakościowym. Audiofilski Internet aż huczy od pozytywnych opisów tego modelu. Czas to osobiście sprawdzić na Stereo i Kolorowo. Kilka dni temu polski dystrybutor MIP Sp. z o.o. przesłał mi na testy słuchawki Takstar HF-580 (to tzw. fabryczne "sample", a nie słuchawki w normalnym opakowaniu rynkowym). Po pierwszych oględzinach i wstępnych odsłuchach muszę przyznać, że te słuchawki to piękna rzecz...

* * *

Wysokiej klasy słuchawki planarne Hi-Fi: Duży planarny przetwornik magnetyczny, magnes NdFeB o wysokiej wydajności, wysoka czułość, szerokie pasmo przenoszenia, znakomita dynamika to tylko niewielka ilość zalet jakie cechuje słuchawki HF-580. Wysokiej klasy ultra-cienka membrana TUYU z folią Al 0,005 mm wykonana bez kleju, osiąga sub-częstotliwości do 10 Hz.

Ergonomiczna konstrukcja odpowiednia dla każdego: Słuchawki charakteryzują się bardzo dużą membraną planarną: równomierne wibracje, niskie zniekształcenia, potężny ‘dół’, obfita ‘średnica’, transparentna ‘góra’.

Konstrukcja otwarta zapewnia rozległą scenę, przejrzyste i naturalne brzmienie, precyzyjne przekazywanie detali muzycznych. Miękki pałąk i nauszniki zapewniające wygodne noszenie. Ergonomiczna konstrukcja odpowiednia dla każdego.

Najważniejsze cechy:
duży planarny przetwornik magnetyczny
magnes NdFeB o wysokiej wydajności
wysoka czułość
wysoka jakość wykonania
szerokie pasmo przenoszenia
znakomita dynamika
konstrukcja otwarta
miękki pałąk i nauszniki zapewniające wygodne noszenie

Dane techniczne:
Typ: Słuchawki planarne
Przetwornik: pełnozakresowa planarna jednostka magnetyczna
Wymiary przetwornika: 76 x 97 x 12,4 mm
Impedancja: 32 Ω ± 20%
Pasmo przenoszenia: 15 Hz - 25 000 Hz
Czułość: 90 ± 3dB
Moc znamionowa: 10 mW
Moc szczytowa: 20 mW
Kabel połączeniowy: rozgałęziony 3 m
Złącze: stereo 3,5 mm
Masa netto: 550 g
Kolor: czarny
W zestawie: Słuchawki, Adapter 3,5 mm do 6,3 mm, bawełniane pady nauszne, instrukcja obsługi.


Słuchawki otrzymałem jako fabryczne "sample", a nie w normalnym opakowaniu rynkowym

 2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację