Polpak

czwartek, 10 października 2019

Auralic Aries G1, transport sieciowy - zapowiedź testuDosłownie kilka dni temu opublikowałem test ultra-premierowego odtwarzacza sieciowego Auralic Altair G1 (czytaj recenzję TUTAJ), a już dziś otrzymałem do osłuchów kolejne urządzenie Auralic. Tym razem jest to purystyczny transport sieciowy Auralic Aries G1 (zobacz TUTAJ). Piszę "purystyczny", bo jako taki sprzęt ten pozbawiony jest samodzielnej możliwości pracy jako pełny odtwarzacz sieciowy - musi być podłączony do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Po prostu jest to jedynie indywidualny transport sieciowy (albo strumieniujący), bez wewnętrznego DAC-a. Sam producent pisze o nim jako "Bezprzewodowy Transporter Strumieniowy ARIES G1".

Poprosiłem dystrybutora MIP Sp. z o.o. o wypożyczenie takiego, a nie innego urządzenia, gdyż planuję je wykorzystać jako źródło cyfrowe w planowanych wkrótce testach kilku DAC-ów. Będą to niedawno tutaj zapowiadane ShanLing D3.2 oraz NuPrime Evolution DAC, a także niebawem spodziewany Lampizator Amber 3. Jako przewód cyfrowy będę używać przewód USB Fidata FHU2-1M. Oj, będzie się działo!

* * *

Informacje od producenta: "Nowy Bezprzewodowy Transporter Strumieniowy ARIES G1 kontynuuje tradycję umiejętnego zarządzania połączeniem pomiędzy różnymi źródłami muzyki w formatach cyfrowych o wysokiej rozdzielności a resztą Twojego systemu Hi-Fi. AURALiC ARIES G1 strumieniuje muzykę w gęstych formatach zarówno z zasobów sieciowych, pamięci masowych połączonych poprzez USB, jak i platform strumieniowych takich, jak chociażby TIDAL, Qubuz, Spotify czy kanałów radia internetowego. I potrafi dostarczyć je do Twojego systemu audio poprzez WiFi.

AURALiC ARIES G1 jest bazowany na DNA znanego streamera ARIES firmy AURALiC, co oznacza, że posiada pełną funkcjonalność platformy Lightning, – czyli infrastruktury, jaką AURALiC opracował dla swoich streamerów. Playlisty na urządzeniu, buforowanie w pamięci, odtwarzanie bez przerw pomiędzy utworami, czy wreszcie funkcjonalność typu Multi-Room w trybie Bit-Perfect – to wszystko jest standardową funkcjonalnością platformy Lightning. Użytkownik może kontrolować streamer AURALiC ARIES G1 poprzez znaną i lubianą aplikację na system iOS o nazwie Lightning DS. Działa ona, jako główny interfejs do obsługi, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do całej masy nowoczesnych i zintegrowanych funkcji także w przypadku G1. Urządzenie jest także kompatybilne z platformami AirPlay oraz SongCast, a także może działać, jako końcówka RoonReady. Konfiguracja wstępna a także jej późniejsze zmiany są teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek. A dzieje się tak dzięki możliwości konfigurowania urządzenia poprzez przeglądarkę internetową.

Tak zaawansowane poszerzenie możliwości i funkcjonalności urządzenia nie byłoby jednak możliwe bez zapożyczenia wielu technologii, jakie do tej pory były dostępne tylko dla serii Premium AURALiC, czyli linii G2. Wykorzystanie tych technologii daje znaczącą poprawę zarówno osiągów, jak i funkcjonalności. Nowa wersja wspiera streaming w rozdzielnościach aż do DSD512 oraz PCM 32 bit/384 i to poprzez sieć WiFi. Co więcej, serce urządzenia, czyli główny procesor jest taki sam, jak w najwyższej linii AURALiC ARIES G2, jaka zadebiutowała w zeszłym roku. Oznacza to, że platforma Tesla G2 posiada procesor o 50% szybszy, aniżeli posiadał stary AURALiC ARIES. Mało tego, dwukrotnie powiększono pamięć systemową (do 2 GB) oraz pamięć na dane (do 8 GB), a to wszystko jest wspomagane przez ogromną pamięć podręczną (cache) o wielkości 1 GB.

Na zewnątrz, urządzania także przypominają najwyższą linię sprzętu firmy AURALiC, ponieważ AURALiC ARIES G1 posiada obudowę, której konstrukcja wykorzystuje rozwiązanie Unity Chassis z serii G2. Wykonana z anodyzowanego na czarno aluminium obudowa jest zmodernizowana o przyciski na przednim panelu, które upraszczają nawigację. Można także użyć funkcji Smart-IR, dzięki czemu urządzeniem można sterować praktycznie z każdego pilota na podczerwień. Przedni panel zapożycza także, co istotne, inny ważny element z serii G2. Chodzi oczywiście o doskonały, kolorowy wyświetlacz True Color o odpowiadającej wyświetlaczom retina rozdzielczości. Ponadto w G1 znajdziemy także podwójne zasilanie liniowe Purer-Power. Czyli dokładnie takie, jak w G2, izolujące sekcję cyfrową od analogowej, co oznacza mniejsze szumy i lepszy dźwięk". Koniec cytatu.


Przesyłka prosto z MIP Sp. z o.o.


Akcesoria

Bezpieczny sposób pakowania

Zaraz po pierwszym uruchomieniu sprzętu

Przyłączam Aries G1 do sieci "Stereo i Kolorowo"Aluminiowa obudowa charakterystyczna dla nowej stylistyki Auralic

iPad lub iPhone bardzo ułatwia nawigację i uruchamianie Auralic


Wyświetlacz typu "retina"Na podstawie antywibracyjnej Custom Design Quadrophonic

Zaraz przyłączę przewód USB Fidata HFU2-1M


Tył urządzenia z podłączonym przewodem USB Fidata HFU2-1M

Zestaw testowy - jako pierwszy został podłączony DAC ShanLing D3.2

Widok ogólny
Kilka zdjęć ekranu iPad Air 2 z aplikacją sterującą Lightning DS Auralic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację