Polpak

poniedziałek, 7 października 2019

Podstawa antywibracyjna Custom Design Quadrophonic iRAP - zapowiedź testuKilka dni temu krakowski HiFi Station przesłał mi na testy ciekawą platformę antywibracyjną Custom Design Quadrophonic iRAP (zobacz TUTAJ). Custom Design to brytyjska firma z Newcastle-upon-Tyne, wytwarza całą masę rozmaitych mebli hi-fi oraz akcesoriów antywibracyjnych. Napiszę o niej więcej przy okazji całego testu. Teraz wracam do tytułowej platformy.

Platforma Custom Design iRAP (iRAP od "Isolation-Resonance-Absorbing-Platform") wykonana jest ze stali akustycznej opatentowanej przez firmę Custom Design. Została zaprojektowana w celu pochłaniania i tłumienia wibracji, iRAP izoluje sprzęt od stolika poprzez pochłanianie niepożądanej energii generowanej przez stolik. Pochłanianie odbywa się poprzez opatentowany polimer, który jest zamknięty pomiędzy dwoma warstwami stali. Polimer zamienia energię rezonansu na mało istotne dla dźwięku ciepło powstałe w wyniku kreowania tarcia (rezonansów). Rezultatem jest znacząca poprawa dźwięku oraz wszechstronność zastosowania iRAP.

Jak podaje producent, "iRAP dostępny jest w kliku rozmiarach, co umożliwia dopasowanie do różnych powierzchni oraz wymiarów stolików. Oferuje ogromną poprawę w czystości dźwięków oraz separacji instrumentów w porównaniu z tradycyjnym stolikiem bez platformy iRAP. Dodatkowo głębia basu z wyraźną poprawą dynamiki sprawia, że iRAP stanowi perfekcyjny upgrade dla każdego stolika audio".

Do mnie przyjechała bardziej rozbudowana wersja Quadrophonic iRAP. Składa się ona z dwóch osobnych płyt ze stali akustycznej - większej z wyciętym po środku dużym otworem, i mniejszej płyty. Tę mniejszą kładzie się na większej za pośrednictwem metalowych kulek, zaś tę większą na powierzchni stolika audio za pośrednictwem kolców. W zestawie są także aluminiowe podkładki pod kolce (zobacz TUTAJ).

Póki co, na platformie Custom Design iRAP postawiłem Naim Uniti Nova (wzmacniacz zintegrowany i streamer sieciowy "all-in-one"). Zapraszam do lektury recenzji za kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację