Polpak

niedziela, 13 października 2019

Topping D70 DAC - zapowiedź testuW tym tygodniu warszawski dystrybutor Audiomagic przesłał mi na testy premierowy przetwornik cyfrowo-analogowy Topping D70 (zobacz TUTAJ). To najnowszy firmowy DAC Topping wraz z wbudowanym przedwzmacniaczem stereo. Do konstrukcji układu DAC użyto dwóch kości AK4497, które są aktualnie flagowym modelem japońskiej firmy Asahi Kasei Microdevices. Użyto jednej kości AK4497 dla każdego kanału dźwiękowego w D70, tak więc, co oczywiste, separacja dźwięku i kanału są lepsze niż w przypadku zastosowania tylko jednego elementu AK4497. D70 ma wewnętrzną funkcję kontroli głośności, która może regulować głośność w zakresie od -99 dB do 0 dB. W ten sposób można podłączyć D70 do wzmacniacza, wzmacniacza mocy lub głośnika aktywnego. D70 ma zarówno zbalansowane wyjście XLR, jak i single-ended RCA. Można go ustawić do odtwarzania sygnału tylko na wyjście XLR lub tylko wyjście RCA - lub oba. Co istotne, D70 może obsługiwać rozdzielczości do wartości aż 32 bit 768k Hz i DSD512. Naprawdę niezły wynik. Ponadto urządzenie korzysta ze sterownika dostosowywania Thesycon (Win 7 i nowszych), który zapewnia znacznie lepszą obsługę formatu DSD. Bardzo zaawansowany DAC w cenie oscylującej około 2 500 PLN...

Specyfikacja techniczna
Wyjście: RCA i XLR
Wejście USB: 44,1 kHz - 768 kHz / 16 bit-32 bit, DSD64 - DSD512 (Native), DSD64 - DSD256 (Dop)
Wejście optyczne/koncentryczne: 44,1 kHz - 192 kHz / 16 bit - 24 bit
Wymiary: 25 x 19,5 x 5 cm
Masa: 1,9 kg

10 komentarzy:

 1. Wg mojej wiedzy D70 ma wbudowany porządny zasilacz i nie może być mowy o zasilaniu poprzez USB. To ma miejsce w dużo prostszych modelach i tego rodzaju młyna informacja powinna zostać jak najszybciej skorygowania, bo wygląda niepoważnie.. .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie jest napisane, że D70 można zasilać przez USB, bo nie rozumiem zarzutu?

   Usuń
 2. Taki jest zapis w podanej przez Pana specyfikacji technicznej (vide 3 pozycja od dołu) .....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A racja. Przekopiowałem za dystybutorem. Już poprawiam :)

   Usuń
  2. Nic się nie stało strasznego, tylko mocno zdziwił mnie taki zapis.
   Będę ciekaw wyników Pańskiego testu i mam nadzieję, że niedługo się pojawi :-)

   Usuń
  3. Dziękuję. A test już się ukazał: https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/11/topping-d70-dac.html

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję za informację i przyznam, że jednym tchem przeczytałem opis Pańskiego testu. Nie ukrywam, że jestem ogromnie zadowolony z takiej oceny brzmienia tego DAC-a, gdyż właśnie w miniony weekend, korzystając z promocyjnych ofert na Black Friday zamówiłem D70 bezpośrednio od sprzedawcy w Chinach, tyle, że w kolorze srebrnym i w wersji z BlueTooth. Nie tyle zależało mi na samym BT, bo nie przewiduję korzystania z tej opcji ile czytając opinie na wielu forach chciałem zamówić wersję, w której usunięto pewne mankamenty poprzednika bez BT. Nie wiem ile w tym prawdy, ale różnica cenowa była na tyle niewielka, że zdecydowałem się wziąć tą "bogatszą".
  Jeszcze raz dziękuję za miły dialog oraz cenny opis D70. Gdyby jeszcze zechciał Pan dodać dwa słowa nt. swojej oceny brzmienia dolnej części pasma, czyli basu w tym DAC-u bo słyszałem dość mieszane opinie w tej kwestii.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
  MM

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację