Polpak

wtorek, 1 października 2019

Plan recenzji - październik 2019 r.17 października br. upłynie 8. rocznica powstania niniejszego bloga Stereo i Kolorowo. Nie jest to co prawda okrągła rocznica, ale dla nas bardzo istotna. Coraz bliżej jubileuszowej dziesiątki...

W październiku plan recenzji przedstawia się następująco:

1. Właśnie pracuję nad recenzją najnowszego odtwarzacza strumieniowego Auralic Altair G1 (czytaj zapowiedź TUTAJ). Myślę że nie ma już odwrotu od nowoczesnej metody słuchania muzyki, czyli właśnie korzystania z coraz to bardziej popularnych serwisów streamingowych oferujących sygnał cyfrowy wysokiej rozdzielczości. A przecież już Amazon stoi u bram...
2. Równolegle z testem Auralic Altair G1 odsłuchuję niesamowity zestaw z Dalekiego Wschodu, czyli wzmacniacz zintegrowany ShanLing A3.2 i DAC ShanLing D3.2 (zobacz TUTAJ). Nieprawdopodobnie wysokiej jakości dźwięk - jestem porażony!
3. W zeszłym tygodniu przyjechały do mnie ultra-premierowe głośniki podstawkowe Audiovector R 1 Arreté (czytaj zapowiedź TUTAJ). Mistrzowskie wykonanie, wspaniale pełny dźwięk oraz, co nietypowe, R 1 wyposażane są w firmowy system uziemienia "Freedom".
4. Także w zeszłym tygodniu dotarły na testy najnowsze słuchawki magnetostatyczne Takstar HF-580 (zobacz TUTAJ). Nie byłoby w tej informacji nic sensacyjnego, gdyby nie dodatkowe informacje o ich rewelacyjnym wykonaniu, zaawansowaniu technologicznym oraz, co najważniejsze - ich cenie. Aktualnie trwa promocja i można je zamawiać w Polsce za niecałe ...900 PLN. Planary trafiają pod strzechy.
5 i 6. Polski dystrybutor FNCE SA (Focal Naim Central Europe) przysłał mi na testy dwa komba muzyczne firmy Naim. Są to multi-odtwarzacze (plikowe, sieciowe, itp.) z wbudowanymi wzmacniaczami wysokiej klasy. Pierwszy z nich to większy i mocniejszy Naim Uniti Nova (czytaj zapowiedź testu TUTAJ), zaś drugi, o nieco mniejszej mocy, to Naim Uniti Atom (zobacz TUTAJ). Pomimo niewielkich rozmiarów, to nie są żadne "zabawki", a pełnoprawne urządzenia high-fidelity z audiofilskimi aspiracjami. Poza tym wykonane są wspaniale. Dużo uroku dodają także bardzo efektywne kolorowe wyświetlacze ukryte za grubą frontową szybą.


7. We wrześniu otrzymałem do przesłuchania dość nietypowy zestaw: wzmacniacz i dwa głośniki. Nietypowy, bo stricte instalacyjny. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Ten zestaw to Auxdio Audio DM838 Network Music Amplifier (zobacz TUTAJ) oraz głośniki ścienne DSPPA (zobacz TUTAJ). Jak uda mi się to to popodłączać i gdzieś podwiesić, to odsłucham, obfotografuję, a następnie opublikuję krótki test.
Oczywiście, tak jak zazwyczaj, mam umówionych jeszcze kilka wypożyczeń sprzętowych, ale zapowiem je jak do mnie dojadą. Zapraszam do październikowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację