Polpak

piątek, 18 października 2019

Głośniki podłogowe Pylon Diamond 30 - zapowiedź testu
Niecałe cztery lata temu opisywałem głośniki Pylon Diamond 25 (czytaj recenzję TUTAJ), zaś rok później - Pylon Diamond 28 (czytaj TUTAJ). Natomiast w tym roku, na wiosnę, w ofercie jarocińskiego producenta Pylon Audio, pojawiły się flagowe modele serii Diamond, czyli Diamond 30 (zobacz TUTAJ). Skrzynki te właśnie dotarły na testy do Stereo i Kolorowo...

Jak podaje producent, "Pylon Diamond 30 to największa 3-drożna konstrukcja wolnostojąca linii Diamond, w której zastosowano znaną i cenioną 19 mm kopułkę tekstylną firmy Scan Speak. Średnie tony odtwarza wyspecjalizowany 15 cm głośnik norweskiego Seasa, a dół pasma podobnie jak w modelu Diamond 28, powierzono parze 18 cm celulozowych przetworników niskotonowych.

Obudowy głośnikowe zostały wykonane z solidnych płyt MDF, wzmacnianych w newralgicznych miejscach oraz wytłumione matami bitumicznymi i naturalną wełną owczą. Kolumna jest wyposażona w cokół, który oprócz efektu wizualnego, stanowi solidną podstawę antywibracyjną.

Diamond 30 oprócz wyrafinowania, znanego z mniejszych modeli, oferuje większą komunikatywność i wgląd w nagrania. Prezentacja zyskuje na neutralności, przy zachowaniu muzykalnego klimatu. Układ 3-drożny, dzięki większej swobodzie w kształtowaniu charakterystyki oferuje niższe zejście basu, nie tracąc przy tym nic z przekazu w całym paśmie. Zestaw został tak skonfigurowany by móc zapewnić odpowiednie nagłośnienie większych pomieszczeń". Koniec cytatu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację