Polpak

piątek, 28 lutego 2020

Odtwarzacz przenośny FiiO M11 - zapowiedź testu

Kilka dni temu przebywając w Warszawie podjechałem do głównej siedziby dystrybutora Audiomagic.pl na ulicy Siennej. Odebrałem stamtąd odtwarzacz przenośny FiiO M11 (zobacz TUTAJ). To, jak go precyzyjniej nazywa producent - "Przenośny odtwarzacz bezstratnych plików audio z systemem Android, Bluetooth oraz szybkim ładowaniem". Co istotne, wnętrze wyposażone jest w wydajny sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872, podwójny DAC AK4493, prawdziwie zbalansowany tor audio na wzmacniaczu operacyjnym OPA926, a dodatkowo - kolorowy i dotykowy ekran, który zajmuje 86% frontu urządzenia oraz aż dwa sloty na karty MicroSD. Naprawdę nieźle!

* * *


FiiO M11 to nowy flagowiec serii M, która wprowadzona została w 2018 roku. Już od pierwszych zapowiedzi oraz ilustracji budził ogromne emocje, głównie z uwagi na bardzo nowoczesny design i ogromny jak na DAPy wyświetlacz.

Odtwarzacz prezentuje się bardzo nowocześnie i nie inaczej jest w kwestii funkcjonalności - na pokładzie dostajemy potężny procesor Exynos 7872, podwójny DAC AK4493, prawdziwie zbalansowany układ audio, ekran który zajmuje 86% frontu urządzenia oraz 2 sloty na karty MicroSD...a to dopiero początek. W efekcie tego, M11 to jeden z najszybciej oraz najpłynniej działających DAPów opartych na Androidzie na rynku. Warto zwrócić też uwagę na to, że działa on na Androidzie w wersji 7.0, który jak na standardy przenośnych odtwarzaczy, jest bardzo świeżą propozycją.

Wbudowany akumulator o pojemności 3800 mAh pozwala na aż do 13 godzin nieprzerwanej pracy oraz na ponad 50 dni działania urządzenia w trybie uśpienia.

FiiO M11 to również pierwszy odtwarzacz przenośny od FiiO, w którym znajdziemy wszystkie 3, najbardziej popularne wyjścia słuchawkowe na rynku : 3,5 mm, 2,5 mm oraz 4,4 mm. Nie będzie zatem konieczności zmiany wtyczek w używanych przez nas słuchawkach, a obecność zbalansowanego wyjścia 4,4 mm cieszy najbardziej, ponieważ ten rodzaj zbalansowanego połączenia będzie lada moment używany w niemal każdym, zbalansowanym urządzeniu audio.

Nie zapomniano również o użytkownikach rozwiązań bezprzewodowych. M11 wyposażony został w modul Bluetooth 4.2 oraz między innymi w aptX HD, LDAC oraz LHDC.

Wszystko to powoduje, ze M11 jest bardzo mocnym kandydatem do zostania okrzykniętym najbardziej uniwersalnym i najlepiej zaprojektowanym DAPem na rynku. Ogromna funkcjonalność, świetne wykonanie, dźwięk bardzo wysokiej próby oraz rozsądna cena składają się na prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz jaki Fiio dotychczas wypuścił.

Specyfikacja techniczna:
- Wydajny chipset Samsung Exynos 7872
- Przetwornik DAC AK4493
- Wbudowana pamięć 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci masowej
- Obsługa PCM 384 kHz
- Obsługa natywnego DSD256
- Dwukierunkowy Bluetooth z LDAC
- Obsługa Fiio Link/AirPlay/DLNA/WiFi
- USB DAC
- Wyjścia słuchawkowe 2,5 mm/3,5 mm/4,4 mm
- Wyjścia słuchawkowe/liniowe/USB/coaxial
- Potężny wyświetlacz dotykowy 5.15" 720p
- Dwuzakresowe WiFi 2,4 GHz i 5 GHz
- Szybkie ładowanie
- Praca na baterii 13 godzin / 1 200 godzin w uśpieniu
- Wymiary W x S x G: 70,5 mm x 130 mm x 15,5 mm
- Masa 211 g

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację