Polpak

sobota, 8 lutego 2020

Transport strumieniujący Auralic Aries G2 - zapowiedź testuKilka miesięcy temu opisywałem TUTAJ tzw. transport sieciowy (albo transport strumieniujący) Auralic Aries G1 (ang. Streaming Transporter), czyli urządzenie służące do strumieniowania muzyki z serwisów streamingowych. Sprzęt ten pozbawiony jest możliwości samodzielnej pracy jako pełny odtwarzacz sieciowy - musi być podłączony do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego. Po prostu służy jedynie jako indywidualny transport sieciowy (albo strumieniujący), bez wewnętrznego DAC-a. Jego technologicznym rozwinięciem jest transport Auralic Aries G2 (zobacz TUTAJ), który właśnie do mnie dotarł z warszawskiego MIP Sp. z o.o.

Jak podaje producent: "Aries G2 to nie tylko starszy brat Aries, ale także ulepszone urządzenie strumieniowe wyposażone w najnowocześniejsze technologie i własne innowacje. Niezależnie od tego, czy pracuje samodzielnie czy z innymi urządzeniami z serii A firmy AURALiC, Aries G2 przeznaczony jest dla miłośników muzyki, którzy oczekują najbardziej zaawansowanego i nowoczesnego streamingu."

Urządzenie to umożliwia bezprzewodowe dostarczanie formatów muzycznych o najwyższej jakości włącznie z DSD512 i PCM 32bit / 384kHz. Aplikacja Lightning Streaming zapewnia również pozostałe funkcje, jakich oczekuje się od urządzeń ARUALiC, takich jak odtwarzanie bez przerw, buforowanie pamięci, bit-perfect, multi room, czy upsampling. Auralic G2 może być wyposażony w wewnętrzną pamięć 2TB SSD (opcja) stając się tym samym serwerem muzycznym.

Co istotne, sprzęt ma wbudowany firmowy Lightning Link. To dwukierunkowe połączenie o niskim poziomie jitter, 18 Gb / s, które wykorzystuje szybkie złącze sprzętowe typu HDMI, tym samym zapewniając doskonałą kontrolę transmisji. Można tu przyłączyć np. firmowy generator zegara LEO GX Reference Master Clock (zobacz TUTAJ), który zresztą niebawem będzie bohaterem kolejnych testów na stronach Stereo i Kolorowo. Oprócz wspomnianego generatora zegara Leo GX do Ariesa G2 można dołożyć też przetwornik cyfrowo-analogowy Vega G2 oraz procesor upsamplingowy Sirius G2. Taki komplet, złożony z czterech różnych (i kosztownych) komponentów, to już prawdziwy superkomputer klasy high-end!.

W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI opartych na I2S, dwukierunkowy Lightning Link umożliwia działanie bez jitteru wszystkim urządzeniom w danym systemie. Zegarowanie informacji z urządzeń docelowych, takich jak VEGA G2, potrafi zapewnić perfekcyjną synchronizację danych Aries G2. Lightning Link przenosi również dane sterujące systemem do wszystkich elementów, począwszy od regulacji głośności po konfigurację silnika procesora, co pozwala wszystkim połączonym urządzeniom AURALiC na jednolity, zunifikowany interfejs sterowania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację