Polpak

środa, 7 lipca 2021

HiFiMAN HE-R10D, słuchawki dynamiczne - zapowiedź testu

 Białostocki dystrybutor Rafko w ubiegłym tygodniu wysłał mi na testy najnowsze słuchawki HiFiMAN HE-R10D (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To bardzo nietypowe konstrukcje - mają przetworniki dynamiczne, acz powierzchnie ich membran pokryte zostały specjalną powłokę nanocząsteczkową. Taki zabieg ma przynosić naturalny i detaliczny dźwięk. Dodatkowo model ten wyposażony jest w spore nauszniki wykonane z drewna sosnowego, które zwiększają walory akustyczne słuchawek (jednak drewniane muszle są wydrążone, nie powodują więc zwiększenia masy własnej - to jedynie 337 gram). Duża przestrzeń wewnętrzna drewnianej muszli zapewnia wystarczającą objętość i „oddech” przetwornikom - producent w swoim katalogu określa taki system jako "closed yet open", czyli "zamknięty, ale otwarty" (na przestrzeń drewnianej komory akustycznej muszli). Pady słuchawek zostały wykonane z naturalnego zamszu oraz wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu. Szkielet pałąka został ukształtowany z litej stali.

Ponadto HiFiMAN jako opcję proponuje innowacyjne rozwiązanie wprowadzone po raz pierwszy w słuchawkach Deva - system "trzy w jednym", czyli adapter HiFiMAN BlueMini. Po wpięciu go w gniazdo słuchawkowe lewej muszli momentalnie można przekształcić R10D w wersję bezprzewodową Bluetooth. Bardzo użyteczna funkcja! Co także istotne, w zestawie znajdują się aż trzy kable z różnymi wtykami: mini-jack 3, 5 mm (o długości 1,5 m), jack 6.35 mm (3 m) i XLR zbalansowany (3 m). Wszystkie przewody wykonane są ze srebrzonej miedzi monokrystalicznej.

Dynamiczne HiFiMAN HE-R10D mają też swoich planarnych braci - model HiFiMAN HE-R10P (zobacz TUTAJ). Wizualnie niczym się nie różnią - są identyczne, różnice dotyczą jedynie przetworników. I ceny - za wersję dynamiczną należy zapłacić około 6 300 PLN, ale koszt planarnych to już ...25 500 PLN (sic!).

Na początek odsłuchów, jak widać na kilku poniższych zdjęciach, przyłączyłem HiFiMAN HE-R10D do wzmacniacza słuchawkowego/DAC-a M2Tech Young MkIV DAC. I oniemiałem! Co za nieprawdopodobnie doskonały dźwięk!!! Przestrzenny, bezpośredni i selektywny. Akustyczny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację