Polpak

czwartek, 1 lipca 2021

Plan recenzji - lipiec 2021 r. 

Lipiec '21 zapowiada się wyjątkowo obficie względem planowanych recenzji na stronach bloga Stereo i Kolorowo, bo aż 14. Oto ich plan na bieżący miesiąc.

1. Recenzja wzmacniacza lampowego Cayin CS-150A (zobacz zapowiedź testu  TUTAJ) jest już na ukończeniu - za dzień lub dwa nastąpi publikacja tekstu. Przypomnę, że to wzmacniacz oparty o lampy elektronowe KT150 - konstrukcja w układzie push-pull. Wszystkie lampy zostały zintegrowane z prostownikiem lampowym RCA 22DE4 dla zasilania. Moc to 100 watów na kanał w trybie ultraliniowym klasy AB oraz 55 watów na kanał w trybie triodowym. Zamontowane lampy pochodzą przede wszystkim od Tung-Sola, jedynie prostownicza od RCA.

2. Wkrótce potem bohaterem kolejnej recenzji będą słuchawki Ultrasone Performance 880 (zobacz TUTAJ) - razem z adapterem Bluetooth Ultrasone Sirus umożliwiającym szybką i bezproblemową zamianę wersji przewodowej słuchawek w bezprzewodową. Miałem te słuchawki na właśnie zakończonych 8-dniowych wyjazdowych wakacjach, gdzie sprawdziły się znakomicie.3. Kolejne planowane słuchawki do testów to amerykańsko-tajwańskie, planarne Monoprice Monolith M1060C (zobacz TUTAJ) - to wersja zamknięta znakomitych Monoproce Monolith M1060, które swojego czasu testowałem na Stereo i Kolorowo - i które wywarły na mnie bardzo korzystne wrażenie odsłuchowe.


4. Oczywiście, do słuchawek niezbędny jest wzmacniacz słuchawkowy - od kilku tygodni, równolegle z Monoprice Monolith M1060C, testuję amerykański, premierowy JDS Labs Element II (zobacz zapowiedź TUTAJ). To wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym DAC-iem USB. Świetna maszyna!
5. Od początku czerwca słucham i testuję także inny wzmacniacz słuchawkowy - to lampowy Cayin HA-6A (zobacz TUTAJ). Urządzenie to zapewnia możliwość wyboru lamp przez użytkownika - 2 x EL34 lub 2 x KT88. Wzmacniacz do użytkownika dostarczany jest z dwoma zestawami lamp - Genalex Lion KT88 oraz Electro-Harmonix EL34.
6. Na początku czerwca z białostockiego Rafko przyjechał do mnie NuPrime Omnia A300 (zobacz TUTAJ), czyli cyfrowy wzmacniacz stereo, streamer, DAC i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Jednak po kliku dniach musiałem z powrotem odesłać ten sprzęt do Rafko na "reklamową sesję zdjęciową". Spodziewam się, że za kilka dni Omnia A300 ponownie do mnie przyjedzie i wówczas ostatecznie dokończę testy.


7. W pierwszej połowie czerwca "wizytowałem" jarocińskie zakłady produkcyjne Pylon Audio S.A. Mam nadzieję w lipcu opublikować reportaż typu "factory tour" z fabryki, ale nie wiem czy ostatecznie publikacja ta dojdzie to do skutku. Kiedy zwiedzałem Pylon Audio na wielu stanowiskach produkcyjnych wytwarzane były nie tylko obudowy do głośników Pylon Audio, ale i obudowy dla wielu topowych europejskich producentów. Aby więc nie naruszać tajemnicy handlowej trudno było wykonywać zdjęcia w taki sposób, aby fragment "czegoś" niepowołanego znalazł się na fotografii. Ale na pewno opublikuję test głośników podstawkowych Pylon Opal Monitor (czytaj zapowiedź TUTAJ).


8. W czerwcu opublikowałem test zestawu Mytek Brooklyn Bridge / Mytek Brooklyn AMP+ (streamer, DAC, przedwzmacniacz / końcówka mocy - czytaj test TUTAJ). Wkrótce potem na testy z firmy HEM Sp. z o.o. dojechał do mnie zasilacz Ferrum Hyposos (zobacz TUTAJ) - adresowany m.in. właśnie do Mytek Brooklyn Bridge. To urządzenie to absolutna rewelacja! - konstrukcyjnie to zasilacz DC o hybrydowej budowie liniowo-impulsowej („Hybrid Power System”). Jestem nim urzeczony - absolutna perełka hi-fi.
9. Następny przybysz na testy to już całkowicie analogowy magnetofon kasetowy (!) TEAC M-1200 (czytaj zapowiedź TUTAJ). To, zdaje się, jedyny obecnie produkowany seryjnie magnetofon kasetowy na świecie (za wyjątkiem jego studyjnego odpowiednika TASCAM 202 MKVII). 


10. Jeszcze pod koniec maja, zapowiadałem recenzję "głośników komputerowych" Audioengine A1 (czytaj TUTAJ). Bardziej precyzyjniej pisząc to głośniki bezprzewodowe Bluetooth z wbudowanym wzmacniaczem oraz wewnętrznym DAC-iem. Bardzo przyjemne i estetyczne konstrukcje.
11. Vermöuth Audio Black Pearl MkII RCA (czytaj TUTAJ) to interkonekty analogowe wytwarzane na wyspie Bali (część Indonezji). To połączenie solidnego rdzenia i wielkogabarytowego przewodnika OCC owiniętego wysokiej jakości izolacją teflonową. Lubię przewody Vermöuth Audio, ich testy przeprowadzam z niekłamaną przyjemnością.

12. Sopocki Premium Sound niedawno przekazał mi na testy najnowszy koreański streamer Rose RS250 (zobacz TUTAJ), czyli zaawansowany odtwarzacz plików oraz streamer sieciowy audio-video. To niejako zmodernizowany model Rose RS201E - pozbawiony funkcji amplifikacji, a zawierający rozbudowaną część strumieniującą. Dzięki zastosowaniu referencyjnego chipu DAC ESS (ES9038 Q2M) streamer RS250 oferuje niski poziom szumów i zniekształceń, dźwięk o ultra wysokiej rozdzielczości i równie wysokiej głębi dźwięku, bo obsługujący PCM 32 bit/768 KHz z natywnym DSD512 (22,5792 MHz).

13. Na lipiec planuję recenzję japońskiego gramofonu z napędem paskowym TEAC TN-5BB (czytaj zapowiedź TUTAJ). Został wprowadzony na rynek pod koniec roku 2020. To gramofon z hybrydowym chassis, które łączy płytę z syntetycznego marmuru, papier washi (tradycyjny papier japoński) oraz bazę wykonaną z MDF-u. Co ciekawe, to właśnie washi zostało wybrane jako baza do brzmienia zestawu, decyzję taką podjęto po ostatecznych testach odsłuchowych. Gramofon został wyposażony w wysokiej klasy ramię będące efektem współpracy z japońską firmą SAEC oraz akrylowy talerz o grubości 20 mm, który napędzany jest przez autorski, firmowy system PRS3 (Platter Rotation Sensing Servo System). 

14. Ostatni w kolejce oczekuje Braun Audio LE02 (zobacz TUTAJ), czyli głośnik bezprzewodowy wyposażony w funkcje sieciowe i korekcję akustyki. Posiada funkcję multiroom, a także możliwość bezprzewodowego parowania stereo. Ustawione w trybie poziomym lub pionowym. Muszę przyznać, że Braun Audio LE02 to bardzo interesująca propozycja tego niemieckiego producenta.

Tak prezentuje się ambitny plan lipcowych recenzji Stereo i Kolorowo. Ale to jeszcze nie wszystko! Mam u siebie już kolejne cztery sprzęty, które oczekują na zapowiedzi testowe (dwie pary słuchawek planarnych, monitory aktywne i DAC) - wkrótce je opublikuję. Jutro zaś przyjadą do mnie ciekawe głośniki podłogowe od renomowanego brytyjskiego producenta, jak i polska platforma antywibracyjna. Proszę wypatrywać nowych testów i rychłych zapowiedzi ciekawych urządzeń hi-fi. Zapraszam do letnio-wakacyjnej lektury bloga Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację