RMS

MIP

Polpak

piątek, 1 października 2021

Plan recenzji - październik 2021 r.

 


Nastał październik. Na dworze coraz to zimniej i bardziej mokro. Słońce prędzej chowa się za horyzont, więc wieczory szybciej nadchodzą. A to są przecież idealne warunki dla melomanów i audiofilów, bo mają oni więcej czasu na odsłuchy. Dlatego jesienią szczególnie warto przebywać w domu - i oczywiście słuchać muzyki na swoim ukochanym sprzęcie stereo!

Plan recenzji na październik prezentuje się następująco:

1. Właśnie kończę opis wzmacniacza strumieniującego z DAC, czyli w istocie rzeczy urządzenia typu "All-in-One". To brytyjski QUAD Vena II Play (czytaj zapowiedź testu TUTAJ). Muszę szczerze i uczciwie przyznać, że to urządzenie w swej niewygórowanej cenie jest fantastyczne. Nie dość, że uniwersalne, to także oferujące znakomity dźwięk. Dźwięk wyższej jakości, niż by wskazywała dość budżetowa cena.
2. Następnym w planach edytorskich jest test japońskiego przedwzmacniacza gramofonowego Aurorasound VIDA Prima (zobacz TUTAJ). Co prawda to zaledwie podstawowy model phono-stage w bogatej ofercie Aurorasound, lecz obsługuje on zarówno wkładki typu MM, jak i typu MC. Do uzyskania krzywej korekcyjnej wykorzystuje topologię NF+CR. Układ NF (stopień ze sprzężeniem zwrotnym) zapewnia odpowiednią charakterystykę dla wysokich częstotliwości, a układ CR dla niskich częstotliwości.
3. Premierowy iFi Audio ZEN Stream (zobacz TUTAJ) to, jak go określa producent, "transport strumieniujący WiFi". Zaaplikowano weń wydajny 64-bitowy czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex, ale także dyskretne, wysokiej jakości wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G i cewki indukcyjne firmy Taiyo Yuden i Murata. ZEN Stream obsługuje PCM do 32-bitów/384 kHz i DSD do 11,2 MHz (DSD256) przez Wi-Fi, jak i przez kabel Ethernet
 4. Dystrybutor EIC Sp. z o.o. parę tygodni temu wysłał mi przewody Kimber Kable Tonik XLR (zobacz TUTAJ). Nie jest to model jakoś specjalnie drogi - koszt odcinków półmetrowych to jedynie 599 PLN, zaś metrowych - 649 PLN. Jak na standardy audiofilskie nie są wygórowane ceny. Zaś wykonanie i brzmienie pierwsza klasa!

5. Na samym początku września producent Studio 16 Hertz "wstawił" mi do domu na odsłuchy i recenzję głośniki podłogowe o nazwie Arcada 2,5 Signature (zobacz TUTAJ). Zbudowane zostały na bazie przetworników duńskiego Scan Speaka. Konstrukcja ta jest układem 2,5-drożnym (stąd i nazwa systematyczna), gdzie za niskie tony odpowiada głośnik Scan Speak Revelator 18W8531G00 - a za bas i średnie tony Scan Speak 18W/16Hz G02. To specjalny głośnik przygotowany na zamówienie firmy, gdzie membrana wykonana jest z włókien drzewnych IV generacji i ma kolor czarny, aluminiowy kosz, karkas cewki z włókna szklanego i układ magnetyczny wprost przeniesiony z modelu 18 W Revelator.

6. Wiedeński Austrian Audio w ostatnim czasie wprowadził aż cztery nowe modele: trzy przewodowe - Hi-X50, Hi-X65 i Hi-X15 oraz bezprzewodowe Bluetooth - Hi-X25BT. Niezłe tempo jak na 12 miesięcy! Te trzy ostatnie polski dystrybutor ESS Audio przysłał mi na testy w połowie września (czytaj zapowiedź testu TUTAJ).

7. W kolejce czeka włoski Unison Research uPhono+ D (zobacz TUTAJ). To w zasadzie wysokojakościowy przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM i MC, ale wyposażony jest także w inne, dość nieoczywiste, funkcje. Albowiem urządzenie to może pracować także jako przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) oraz wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy. uPhono+ D służy jako przedwzmacniacz słuchawkowy, ale wyłącznie dla płyt winylowych.

8. Od dwóch tygodni słucham na niedrogich, bezprzewodowych słuchawkach AG COTSUBU by Final Audio (zobacz TUTAJ). Te niewielkie słuchaweczki są bardzo popularne na rynku japońskim - inteligentne i sprytne, a przy tym naprawdę dobrze grające!

9. Niedawno sopocki salon audio Premium Sound wypożyczył mi na testy zestaw ze Słowacji. To Canor AI 2.10 oraz Canor CD 2.10 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ), czyli wzmacniacz hybrydowy oraz odtwarzacz płyt kompaktowych i DAC oparty o lampy elektronowe. Fantastyczny sprzęt!

10. Kilka dni temu do testów otrzymałem najnowszy streamer Auralic Altair 2.1 (zobacz TUTAJ), który jest wysoce zmodernizowaną i "zapgrejdowaną" wersją modelu Altair G1. Testy trwają...

Jak widać powyżej, wstępnie na październik zapowiadam aż 10. testów 12. różnych urządzeń (bo trzy pary słuchawek Austrian Audio zapowiadam jednym, wspólnym anonsem). W tym miesiącu dotrą do mne też kolejne sprzęty, ale zapowiem je dopiero jak rzeczywiście dojadą. Zapraszam do jesiennej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację