Polpak

sobota, 18 marca 2023

Matrix Audio Element i2, streamer, DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy

Kilka zdjęć ze strony Matrix Audio





Wstęp
Od ponad 10. lat bacznie przyglądam się dalekowschodniej firmie Martix Electronic Technology Co, LTD. (Martix Electronic Technology Co, Ltd. firmuje swe produkty marką Matrix Audio) - z dużą przyjemnością i z zainteresowaniem obserwuję jej nieustanny rozwój technologiczny, konsekwentną ewolucję wdrażania nowych rozwiązań oraz postęp we wprowadzaniu kolejnych produktów. Wysoce innowacyjnych produktów, trzeba dodać. 

Mój pierwszy kontakt z Matrix Audio miał miejsce prawie 12. lat temu, kiedy to opisywałam niesamowicie atrakcyjny oraz innowacyjny DAC Matrix Audio mini-i (czytaj TUTAJ). Potem na mojej recenzenckiej drodze stanęło kilka ciekawych DAC-ów firmy Matrix Audio, jej dwa wzmacniacze słuchawkowe oraz streamer Matrix Audio Element M (czytaj TUTAJ)). Dziś zaś przyszła pora na najnowszy produkt. Proszę Państwa, oto premierowy Matrix Audio Element i2 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To przedstawiciel drugiej już generacji urządzeń serii Element.

Matrix Audio Element i2 to uniwersalne muzyczne combo, które łączy w sobie streamer na oparty procesorze NXP i.MX 6Quad Cortex-A9, zaawansowany DAC na kości ES9038Q2M (źródło zegara to Crystek CCHD-950), przedwzmacniacz liniowy oraz pełnoprawny wzmacniacz słuchawkowy z dwoma wyjściami (symetrycznym 4,4 mm Pentaconn i niesymetrycznym 6,35 mm). Jest też kolorowy wysokorozdzielczy, dotykowy ekran ciekłokrystaliczny oraz wbudowana łączność WiFi i AirPlay2, a także Roon Ready. Poza tym Matrix Audio zapewnia własną aplikację sterującą / strumieniującą MA Player. Obsługiwane są standardy PCM / DSD / MQA, zaś streaming obejmuje serwisy Tidal, Qobuz i Spotify, a także stacje radiowe.

Wrażenia ogólne i budowa
Urządzenie dostarczane jest w niedużym, czarnym kartonie z otwieraną górną klapą. Niby nic nadzwyczajnego, ale estetycznie i poręcznie. W opakowaniu, pośród kilku warstw miękkiej pianki, bezpiecznie spoczywa Element i2 (dodatkowo owinięty w materiałowy woreczek z rzepami). W zestawie znajduje się niewielki pilot zdalnego sterowania (bardzo ładny i funkcjonalny!), przewód zasilający, instrukcja obsługi oraz gwarancja producenta. Brak anteny WiFi (bo jest już wbudowana w korpus Element i2), brak też dodatkowych przewodów Ethernet i USB. Ale to mała strata - wszystko, co naprawdę potrzebne, jest.

Element i2 to urządzenie kompaktowe, wymiary to 240 x 259 x 58 mm, zaś masa - 2,6 kg. Zewnętrzny korpus wykonany został z całości z polerowanego aluminium - bardzo przyzwoita i ładna robota, bliska klasie premium (nie jest to jeszcze jakość typu Aurender, ale naprawdę już niewiele brakuje). Nowy Matrix Audio jest estetycznie zaprojektowany i wykonany. To projekt nowoczesny - life-stylowy. Naprawdę może się podobać.

Obie boczne ścianki zajmują czarne, stalowe radiatory - całkiem przydatne, bo urządzenie w czasie pracy nieco się grzeje, więc mają co odprowadzać. Jednak najważniejszym elementem funkcjonalnym i dekoracyjnym jest panel frontowy. Jego większą część zajmuje kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,46 cala - i to dotykowy! Dzięki temu obsługa Matrix Audio (w tym streamingu) jest bardzo wygodna i łatwa. Jakość wyświetlacza i jego rozdzielczość są bardzo wysokie. Kolorystyka głęboka i nasycona. Wyświetlają się na nim okładki albumów, tytuły, czasy itp. Aż dziw, że aż tak zaawansowany LCD zamontowano w sprzęcie kosztującym poniżej 10 000 PLN.

Po prawej stronie płyty czołowej zamontowano duże, czarne pokrętło (i przycisk zarazem) służący regulacji głośności, ale i nastawom wielu różnych funkcji urządzenia (m.in. wybór filtra cyfrowego, wejścia, funkcje sieciowe, włączenie i wyłączenie zasilania). Po lewej stronie (ale jeszcze w obrębie ogólnego ekranu wyświetlacza) umieszczono dwa gniazda słuchawkowe - niesymetryczne 6,35 mm i symetryczne 4,4 mm Pentaconn. Brak gniazda symetrycznego 4-pin XLR.
Pomimo że Element i2 jest podstawowym modelem streamera muzycznego z rodziny Element, podziela szeroką gamę technologii z pozostałymi modelami z tej serii, co dodatkowo zawęża różnice w specyfikacjach między nim a wyższymi modelami. Wszechstronne możliwości użytkowania, kompleksowe funkcje odtwarzania muzyki oraz elastyczne interfejsy wejściowe i wyjściowe sprawiają, że Element i2 jest doskonałym towarzyszem multimedialnej rozrywki.

Urządzenie zostało wyposażone w zbalansowane gniazdo słuchawkowe 4,4 mm, co ułatwia obsługę większej ilości słuchawek. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy został zaktualizowany do 4-kanałowej, w pełni zbalansowanej architektury. W pełni symetryczna konstrukcja obwodu umożliwia przesyłanie sygnałów lewego i prawego kanału przez niemal idealnie symetryczny obwód wzmacniający. Zapewnia dużą moc wyjściową dla każdych słuchawek przy zachowaniu niskiego poziomu szumów i zniekształceń.
Na tylnym panelu zamontowano aż kilkanaście gniazd - analogowe po lewej stronie (po parze RCA i XLR, oba wyjściowe), zaś cyfrowe po prawej (koaksjalne, optyczne, USB-B oraz IIs LVDS / HDMI ARC). Jest też gniazdo USB-C dla przyłączenia zewnętrznej pamięci masowej. Na skraju prawej strony znajduje się gniazdo zasilania IEC, a tuż obok - sieciowe LAN. Całości obrazu dopełnia płaska antena WiFi wbudowana w korpus urządzenia - to tzw. antena zintegrowana 2,4 GHz / 5 GHz dual-band. Urządzenie nie zostało wyposażone w analogowe gniazda wejściowe, co nieco zawęża jego uniwersalność. Szkoda.

Aplikacja sterująca to oprogramowanie własne Matrix Audio o nazwie "MA Remote App". Działa na systemach Android oraz iOS. Trzeba przyznać, że aplikacja jest bardzo udana i sprytna - działa bezproblemowo i bez zacięć; jest responsywna i intuicyjna. Płynna. A do tego atrakcyjna wizualnie / graficznie. Za jej pośrednictwem w całości można obsługiwać strumieniowanie dźwięku, a także obsługiwać wszelkie funkcje Element i2, bo ma zdublowane funkcje pilota zdalnego sterowania m.in. głośność, tryb pracy, wybór źródła, przyciemnianie ekranu, włączanie / wyłączania zasilania etc. Prostota i logika obsługi jest genialna. Można nawet napisać - innowacyjnie genialna.

Nieco gorzej działa obsługa za pośrednictwem ekranu dotykowego. Można to robić, ale ekran po pierwsze jest mały (trudno więc na nim nawigować), a po drugie - nie wszystko jest dostępne. Niektóre funkcje są wyłączone ze sterowania ekranowego. Ale, tak czy inaczej, dobrze że sterowanie sensorowe jest, bo niekiedy jest sporym ułatwieniem. Łatwiej dotknąć ekranu, żeby przewinąć utwór, niźli sięgnąć po smartfon.

Niestety, odtwarzacz sieciowy Element i2 współpracuje z ograniczoną ilością platform strumieniujących - w tej chwili są dostępne jedynie Qobuz, Tidal, Spotify oraz Tidal Connect (brak tak popularnych jak Deezer, Amazon Music czy Apple Music). Na pocieszenie dodano spore spektrum rozmaitych stacji radiowych, ale to nie to samo. Jest też "Roon Ready", DLNA/UPnP, AirPlay oraz pełne dekodowanie MQA (Master Quality Authenticated). Ta ostatnia informacja na pewno ucieszy zwolenników tego kodeku.

Pierwsze uruchomienie funkcji sieciowych jest bajecznie proste - po prostu należy sczytać kamerką smartfonu bądź tabletu (z zainstalowaną już aplikacją "MA Remote" wyświetlany kod QR na ekranie Element i2 (po włączeniu urządzenia). Potem aplikacja sama, krok po kroku, prowadzi użytkownika przez menu inicjacyjne. Mi od czasu pierwszego uruchomienia do streamowania Tidal / Qobuz zajęło jakieś 20-30 sekund. Bajka! Tak powinny działać wszystkie urządzenia strumienujące - a różnie z tym bywało. W swej recenzenckiej praktyce bywało, że musiałem staczać dramatyczne boje, żeby jakiś streamer zechciał w końcu odtwarzać muzykę. A ostatnio było to w zeszłym roku, a nie w jakimś pionierskim dla streamingu roku 2007...
Element i2 został wyposażony w ten sam czterordzeniowy procesor i układ cyfrowego interfejsu audio, co wyższe modele. Potężna zdolność przetwarzania umożliwia Elementowi i2 bezproblemowe przetwarzanie plików audio o różnych częstotliwościach próbkowania. Element i2 to pełny dekoder MQA, co sprawia, że ma wszechstronne możliwości odtwarzania.
Dźwięk cyfrowy to sztuka taktowania. Precyzyjny zegar jest podstawą dokładnego odtwarzania dźwięku cyfrowego. Element i2 posiada zegar femtosekundowy CCHD-950 firmy Crystek o ultraniskim szumie fazowym, który potrafi skutecznie zredukować drgania generowane podczas transmisji i przetwarzania cyfrowych sygnałów audio, dzięki czemu dźwięk jest bardziej realistyczny, a szczegóły dokładniejsze. To stanowi stworzenie solidnego fundamentu pod dobre brzmienie Element i2.

Element i2 jest wyposażony w port Gigabit Ethernet, aby zapewnić bardziej stabilne połączenie podczas strumieniowania plików audio o wysokiej częstotliwości próbkowania. To rozwiązanie sprawia, że strumień danych muzycznych w systemie audio jest zawsze płynny. Przy dobrym zasięgu sygnału sieci bezprzewodowej możesz wybrać połączenie Wi-Fi. Zintegrowana dwuzakresowa antena Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz zapewnia Element i2 elastyczną i jednocześnie stabilną opcję połączenia bez kabli.

Nawet jeśli posiadasz ogromną bibliotekę cyfrowego audio, MA Player umożliwia łatwe przeglądanie i odtwarzanie muzyki na dyskach USB lub NAS. Jeśli wolisz streaming online w wysokiej rozdzielczości, bez problemu możesz korzystać z TIDAL, Qobuz, Spotify oraz niezliczonych radiostacji internetowych. Roon Ready, DLNA/UPnP i AirPlay 2 zapewniają dodatkowe możliwości strumieniowego przesyłania muzyki. 
[Kursywą cytaty za Matrix Audio].
Specyfikacja techniczna
Platforma sprzętowa:
Procesor: NXP i.MX 6Quad Cortex-A9
Chip D/A: ES9038Q2M
Źródło zegara: Crystek CCHD-950
Wejścia cyfrowe
Koncentryczne i optyczne:
- PCM 16 - 24 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
- DSD 2,8 MHz (DoP)
IIS LVDS:
- PCM 16 - 32 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz
- DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz (DoP)
- DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz, 22,4 MHz (natywnie)
Dźwięk USB:
- PCM 16 - 24 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz
- MQA 16 - 24 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz,
- Strumień 352,8 kHz, 384 kHz MQA lub MQA Studio Stream
- DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz (DoP)
- DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz, 22,4 MHz (natywnie)
HDMI ARC:
- PCM 16 - 24 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
Wyjścia liniowe:
XLR:
- SNR: > -120dB ważone A
- THD+N: < 0,00025% @ 1k, < 0,00035% @ 20 Hz - 20 000 Hz
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 000 Hz ± 0,01 -3 dB @ 80 kHz
- Przesłuch: > -138 dB
- Poziom wyjściowy: 4 VRMS przy 0 dB
RCA:
- SNR: > -125 dB ważone A
- THD+N: < 0,00022% @ 1 k, < 0,00023% @ 20 Hz - 20 000 Hz
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 000 Hz ± 0,05 - 3 dB @ 85 kHz
- Przesłuch kanałowy: >-130dB
- Poziom wyjściowy: 2 VRMS przy 0 dB
Wyjścia słuchawkowe
Zbalansowane 4,4 mm:
- SNR: > -116 dB ważone A
- THD+N: < 0,0006% przy 20 Hz - 20 000 Hz 4 VRMS
- Pasmo przenoszenia: 20Hz-20 000 Hz ± 0,1 - 3 dB @ 65 kHz
- Impedancja wyjściowa: < 22 Ω
- Moc wyjściowa: 1 500 mW @ 33 Ω, 950 mW @ 300 Ω, 500 mW @ 600 Ω, 1% THD
- Wzmocnienie: +16,5 dB
Niezbalansowane 6,35 mm:
- SNR: > -114 dB ważone A
- THD+N: < 0,0008% @ 20 Hz - 20 000 Hz 2 VRMS
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 000 Hz ± 0,1 - 3 dB @ 65 kHz
- Impedancja wyjściowa: <11 Ω
- Moc wyjściowa: 1 200 mW @ 33 Ω, 260 mW @ 300 Ω, 130 mW @ 600 Ω, 1% THD
- Wzmocnienie: +16,5 dB
Sieć:
- LAN 10/100/1000 Mb/s
- WLAN 2,4 GHz / 5 GHz
USB:
Port USB zapewnia maksymalną moc 5 V/1 A.
Port USB współpracuje z urządzeniami zgodnymi ze standardem pamięci masowej USB i obsługuje formaty plików FAT, FAT32, exFAT i NTFS, ale nie gwarantuje się zgodności ze wszystkimi urządzeniami pamięci masowej.
Aplikacja kontrolna: MA Remote App
Obsługiwane formaty:
MP3 , WMA , WAV , AIF, AIFC, AIFF, AAC, FLAC, OGG, APE, ALAC, M4A, DSF, DFF, CUE
Częstotliwość próbkowania PCM:
PCM 16-24 Bit 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz, 705,6 kHz, 768 kHz
MQA 16-24 Bit/44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz,
352,8 kHz, 384 kHz MQA lub MQA Studio Stream
Częstotliwość próbkowania DSD:
DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz, 22,4 MHz
Specyfikacja zasilania
Napięcie: AC 100 V - 120 V 50/60 Hz / AC 220 V-240 V 50/60 Hz
Pobór mocy w trybie czuwania: <5 W
Maksymalny pobór mocy: <30 W
Wymiary: 240 x 259 x 58 mm
Masa: 2,6 kg


Opakowanie



W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, całkiem przydatny kiedy korzysta się z funkcji przedwzmacniacza liniowego

Pierwsze uruchomienie

Wybieram sieć WiFi "ludwik_hegel"


Kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz dwa gniazda słuchawkowe (6,35 mm i 4,4 mm Pentaconn)

Po bokach obudowy umieszczono radiatory


Luksusowe wykonanie

Tył urządzenia


Porównanie z Limetree NETWORK II


Słuchawki Dan Clark Audio Expanse

Słuchawki Meze Liric

Porównania z Silent Angel Munich M1 i Limetree NETWORK II


Ciąg dalszy porównań



Yulong DA1/Yulong DA1 Power Station


Aplikacja MA Remote na ekranie iPhone'a; gram z Tidal



Aplikacja MA Remote na ekranie iPad Air 4; gram z Qobuz



Duży zestaw hifi




Wrażenia dźwiękowe
Matrix Audio Element i2 używałem jako urządzenie wielofunkcyjne, wykorzystując jego opcje odtwarzacza sieciowego, DAC-a oraz wzmacniacza słuchawkowego, przyłączając doń kilka par słuchawek. Były to: Dan Clark Audio Expanse, Meze Liric, Fostex TH610 oraz SIVGA SV023. Odtwarzacze sieciowe to: Rose RS150, Limetree NETWORK II, Esoteric N-05XD, Silent Angel Bremen B1T i Silent Angel Munich M1. DAC-i/wzmacniacze słuchawkowe: NuPrime DAC-10H, Taga Harmony DA-400, Yulong DA1/Yulong DA1 Power Station, Esoteric N-05XD, Ferrum ERCO z zasilaczem Ferrum HYPSOS, Rupert Neve Designs RNHP i Lampizator Amber 3 DAC. Komputer to Dell Latitude 7390. Używałem też smartfon iPhone 13 oraz tablet iPad Air 4. Nie testowałem funkcji przedwzmacniacza liniowego Element i2.

Urządzenie jest bardzo przyjemne w obsłudze - zostało ergonomicznie zaprojektowane, wszelkie funkcje i regulacje są łatwe do znalezienia i szybkiego nastawienia / programowania. Niczego nie trzeba długo szukać w menu, bo wszystko od razu jest "na wierzchu". Dostęp jest logiczny i sprawny. Bezproblemowy. Kiedy chcieć streamować muzykę z Internetu, wystarczy po prostu nacisnąć przycisk streamingu (w aplikacji, na pilocie, na ekranie) i momentalnie cała muzyka świata stoi otworem. Aplikacja "MA Remote" jest wzorowo sprawna i responsywna. Szybka w działaniu. Inteligentnie opracowana. Z kolei proces streamingu jest bajecznie naturalny i niezawodny.

Przełączanie funkcji wzmacniacz słuchawkowy / przedwzmacniacz jest wydajne i oczywiste, można nawet nastawić funkcję automatycznego wyboru, a Element i2 nie ma żadnych problemów z odróżnieniem, skąd i co ma aktualnie grać. Piszę to wszystko o użytkowaniu / funkcjonowaniu, ponieważ obsługa Element i2 zasługuje na osobną pochwałę i uznanie - taka wyborna poręczność wcale nie jest oczywistością w nowoczesnych streamerach. Zaś w Matrix Audio to normalność. Codzienność.

Matrix Audio Element i2 wykorzystuje do pracy zaawansowane układy elektroniczne: m.in. procesor NXP i.MX 6Quad Cortex-A9, kość DAC ES9038Q2M i źródło zegara Crystek CCHD-950. To naprawdę niezłe komponenty, które dodatkowo są optymalnie zaaplikowane i całościowo dostrojone. I to bezsprzecznie słychać. Albowiem Element i2 zapewnia plastyczny, bogaty i płynny dźwięk wysokiej klasy: gładki, wyrafinowany i nasycony. Czysty i naturalny. Wybitnie analogowy (czyli bez najmniejszych śladów "cyfrowości"!). To przekaz przykładnie rozdzielczy, analityczny i harmonijny. Z estetyczną głębią, optymalnie przylepny do uszu oraz wyczuwalnie strukturalny. Po stokroć elegancki i wytworny. Klimatyczny.

Element i2 gra dynamicznie, dosadnie i żywo, szybko nabiera odpowiedniego tempa, rytmu i rozmachu. Ma duży wolumen i moc. Brzmienie jest dość ofensywne i fizyczne, a jednocześnie ciut zmiękczone. Jest też analityczne, ale nie kolące igłami tonów. Detaliczność dźwięku jest prawidłowa, aczkolwiek została wkomponowana w treściwą całość wraz z esencjonalnym nasyceniem i organiczną barwą. Można to nazwać muzykalnością, można nazwać plastycznością i oba stwierdzenia będą jak najbardziej prawdziwe.

Przekaz jest relatywnie gęsty, lecz w ogóle nie ciężki - jest odpowiednio napowietrzony, świeży i przewiewny. Przejrzysty, wieloplanowy, swobodny. Znakomicie ułożony. Proporcjonalny. Acz i ciut wygładzony - wypolerowany z nadmiernych ostrości. Matrix Audio gra kulturalnie i finezyjnie. Łatwo oddaje ciepło, optymalnie przekazuje harmonię i wyrafinowaną płynność nagrań. Dźwięk jest obrazowy i strukturalny. Dopełniony. Muzyka ma obfitą postać - żyzną i głęboką, a równolegle precyzyjną. Smukłą.

Scena jest rozległa, wyraźna i wypełniona. Źródła pozorne są nasycone i wzajemnie przenikające aurą akustyczną; są jednoznacznie zawieszone / osadzone na scenie. Przestrzeń ma precyzyjny układ, jest wieloplanowa i szeroka. Przednie plany są trochę przesunięte do przodu, co dodaje bezpośredniości oraz realistycznego wrażenia obecności dźwięku. Sam trójwymiar jest autentyczny, choć mogłoby być więcej obrazowego rozciągnięcia na linii przód - tył, bo dalekie tło jest nieco zamazane. Ale dramatu nie ma.

Do przedmiotowego urządzenia przyłączałem kilka par słuchawek: Dan Clark Audio Expanse, SIVGA SV023, Meze Liric oraz Fostex TH610. Dwa pierwsze za pomocą przewodów symetrycznych, pozostałe przewodami niesymetrycznymi. Muszę przyznać, że Element i2 oprócz tego, że jest wyjątkowo rzetelnym streamerem, to także fantastycznym i wszechstronnym wzmacniaczem słuchawkowym. Wzmacniaczem, który zapewnia dynamiczny, żywy i rozdzielczy dźwięk wysokiej klasy. Efektywny i obrazowy. Wszelkie słuchawki sowicie są wypełniane atletycznym przekazem - muskularnym oraz detalicznym, acz eleganckim. Wyrafinowanym. Wzmacniacz słuchawkowy nieco lepiej gra z wyjścia symetrycznego, co zresztą dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. Warto więc korzystać słuchawek na przewodach zbalansowanych.

Konkluzja
Matrix Audio Element i2 to streamer, DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Bardzo zaawansowana konstrukcja, renomowane komponenty elektroniczne oraz estetyczne wykonanie (design life-style). Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze, dopracowane i responsywne, w czym także istotnie pomaga firmowa aplikacja "MA Remote". Element i2 dostarcza wysokiej klasy dźwięk - bogaty, żywy i dynamiczny. Tonalnie nasycony, rozdzielczy oraz autentyczny. To brzmienie gładkie i miękkie - analogowe niczym grane wprost z płyt gramofonowych. W ogólnej ocenie nowy Matrix Audio Element zasługuje na bezwarunkową rekomendację!

Cena w Polsce - 8 499 PLN.


Najwyższa rekomendacja subiektywna Ludwika Hegla i rekomendacja obiektywna Stereo i Kolorowo



Za:
- wysokiej jakości komponenty m.in. procesor NXP i.MX 6Quad Cortex-A9, kość DAC ES9038Q2M i źródło zegara Crystek CCHD-950
- uniwersalne combo łączące w sobie streamer, DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy
- kompaktowe gabaryty
- wyrafinowany design "life-style"
- wzorcowe wykonanie obudowy z materiałów wysokiej jakości (aluminium i stal)
- innowacyjnie prosta i intuicyjna obsługa, responsywne działanie - po prostu super!
- zaawansowana i rozbudowana aplikacja "MA Remote" obsługi urządzenia, w tym funkcji strumieniowania
- pilot zdalnego sterowania z rozbudowaną funkcjonalnością
- obsługa standardów PCM / DSD / MQA
- pełne dekodowanie MQA
- doskonały streamer "MA Player"
- strumieniowanie popularnych serwisów Qobuz, Tidal, Spotify oraz Tidal Connect; dostęp do szerokiej oferty radiostacji internetowych
- Roon Ready
- sześć filtrów cyfrowych DAC
- duża ilość wejść cyfrowych (w tym), dwie pary wyjść analogowych (RCA i XLR)
- sporych rozmiarów, kolorowy wyświetlacz LCD, a do tego dotykowy!
- dwa wyjścia słuchawkowe - 6,35 mm i 4,4 mm Pentaconn
- antena WiFi wbudowana w korpus urządzenia (antena zintegrowana 2,4 GHz / 5 GHz dual-band)
- ale także łączność przewodowa LAN
- referencyjny wzmacniacz słuchawkowy; bezproblemowa współpraca ze wszystkimi słuchawkami
- dźwięk wysokiej klasy - high-fidelity; wyrafinowany i dojrzały
- brzmienie bogate, soczyste i analityczne, a do tego gładkie i miękkie - w 100% analogowe
- znakomite poczucie przestrzeni - holograficzne 3D
- konkurencyjna cena; best-buy
- bezwarunkowa rekomendacja Stereo i Kolorowo!

Przeciw:
- brak wejść analogowych
- brak symetrycznego gniazda słuchawkowego 4-pin XLR
- obsługa streamingu ograniczona jedynie do platform Qobuz, Tidal, Spotify oraz Tidal Connect - niedostępne są popularne Deezer, Amazon Music czy Apple Music
- lekko zmiękczony i wygładzony dźwięk nie każdemu będzie odpowiadać.

System odsłuchowy
Pomieszczenie odsłuchowe: 30 m2, z częściową adaptacją akustyczną, ustroje Vicoustic Wave Wood - 10 sztuk.
Wzmacniacze: Haiku-Audio Origami 6550 SE (test TU), Esoteric N-05XD / Esoteric S-05 (test TU), Canor AI 1.10 i Pathos Classic One MKIII (test TU).
Kolumny podłogowe: Living Voice Auditorium R3 (test TU) i Revival Audio Atalante 5 (test TU).
Kolumny podstawkowe: Martin Logan Motion 35XTi (test TU), Guru Audio Junior (test TU) i Paradigm Founder 40B.
Odtwarzacz CD: Musical Fidelity A1 CD-Pro (test TU).
Odtwarzacze sieciowe: Rose RS150 (test TU), Limetree NETWORK II (test TU), Esoteric N-05XD, Silent Angel Bremen B1T (test TU) i Silent Angel Munich M1 (test TU).
DAC-i/wzmacniacze słuchawkowe: NuPrime DAC-10H (test TU), Taga Harmony DA-400 (test TU), Yulong DA1/Yulong DA1 Power Station, Esoteric N-05XD (test TU), Ferrum ERCO z zasilaczem Ferrum HYPSOS (test TU), Rupert Neve Designs RNHP (test TU) i Lampizator Amber 3 DAC (test TU).
Komputer: Dell Latitude 7390.
Smartfon / tablet: iPhone 13 oraz iPad Air 4.
Gramofony: Nottingham Analogue Horizon (test TU), Pro-Ject The Classic Evo (test TU) i TEAC TN-5BB (test TU).
Wkładki gramofonowe: Ortofon 2M Black (test TU), Ortofon Verismo, Ortofon Quintet Red (test TU) i Ortofon 2M Red (test TU).
Przedwzmacniacze gramofonowe: Musical Fidelity MX-VYNL (test TU), Pier Audio MM/MC 8 SE, Pro-Ject Phono Box DS3 B i TEAC PE-505 (test TU).
Radioodbiorniki: Rotel RT-1080, Sansui TU-5900 i Tivoli Model One (test TU).
Magnetofon kasetowy: Nakamichi Cassette Deck 1 (test TU).
Minisystem: Pioneer P1-K (test TU).
Głośnik bezprzewodowy: Mooer Silvereye 10 (test TU).
Odbiornik Bluetooth/DAC: iFi Audio ZEN Blue + zasilacz iFi Audio iPower X (test TU).
Słuchawki: Fostex TH610 (test TU), Meze 99 Neo (test TU), Meze Liric (test TU), Dan Clark Audio Expanse, RØDE NTH-100 (test TU), SIVGA SV023 (test TU) i Final Audio UX3000 (test TU).
Listwy sieciowe: Solid Core Audio Power Supply (test TU) i ZiKE Labs Powerbox (test TU).
Akcesoria: podstawa antywibracyjna Rogoz-Audio 3SG40 (test TU), podstawy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 (test TU), podstawy głośnikowe Solid Tech Radius Stand, szafka audio Solid-Tech Radius Duo 3 (test TU), mata gramofonowa Harmonix TU-800EXi (test TU) i krążek dociskowy do gramofonu Clearaudio Clever Clamp (test TU). I wiele, wiele innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację